Najlepsze Porady ZdrowieNa co pomaga rehabilitacja? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Na co pomaga rehabilitacja?

Na co pomaga rehabilitacja?

Rehabilitacja jest stosowana przy wielu chorobach, urazach lub stanach pourazowych. Pomaga ona wrócić szybciej do zdrowia lub pozbyć się dolegliwości, które odbierają nam radość z życia. Z zabiegów rehabilitacji można skorzystać w wielu centrach rehabilitacyjnych czy też gabinetach fizjoterapii.


 

Do zabiegów rehabilitacyjnych możemy zaliczyć przede wszystkim masaże, ćwiczenia ruchowe, lasery, ultradźwięki, kąpiele, Kinesiotaping czy inne nowoczesne metody leczenia przy użyciu ludzkich rąk czy też urządzeń i sprzętów. Termin ten jest bardzo szeroki i obejmuje bardzo wiele terapii. Rehabilitację stosuje się zazwyczaj po urazach, stłuczeniach, skręceniach i złamaniach, ale też naciągnięciach mięśni, ścięgien i innych problemach z układem ruchu. Leczą one również wady postawy, zarówno nabyte i wrodzone, a także pomagają łagodzić objawy wielu chorób, stanów pozawałowych i poudarowych. Rehabilitacja jest wskazana osobom w różnym wieku, ponieważ współcześnie wiele urazów i chorób występuje nawet u małych dzieci. Pomaga przywrócić sprawność mięśni, regenaruje chrząstki w ciele czy kości. Nasze ciało zaczyna wówczas prawidłowo funkcjonować, ponieważ pobudzamy jego tkanki do pracy i samoleczenia.

Gdzie znaleźć najlepsza placówkę? Warto przejrzeć listę publicznych ośrodków zdrowia na poz.rzeszow.pl. Zabiegi rehabilitacyjne dla każdego pacjenta dobiera lekarz, ale też możemy poprosić o poradę doświadczonego fizjoterapeutę, który najlepiej wie, na jakie urazy będą działać jakie zabiegi. Może on doradzić nam wykonanie całego zestawu metod leczenia, które nawzajem się uzupełniają i przyspieszają gojenie organizmu. Przy okazji wiele z nich ma za zadanie uwolnić nas od bólu wywołanego stanami zapalnymi czy też urazami mięśni i kości.

Rehabilitacja trwa zazwyczaj od 2 do 3 tygodniu, podczas których codziennie wykonywana jest u pacjenta seria zabiegów. Praca na chorych miejscach przynosi dodatkowo odprężenie oraz daje wielu pacjentom nadzieję na odzyskanie sprawności. A jak wiadomo wiara w wyzdrowienie jest połową sukcesu, ponieważ chętniej poddajemy się terapii oraz szybciej dostrzegamy jej rezultaty.

Dodaj komentarz

Monika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Fizjoterapia w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna. Nawet u młodych występują już wady postawy.

Ela
Dodano:
0
0

Rehabilitacja w połączeniu z wdrożonym leczeniem potrafi zdziałać cuda. Dlatego tak ważne jest, aby była systematycna.

Daria
Dodano:
0
0

Zgadzam się, rehabilitacja nie powinna dotyczyć tylko osób w podeszłym wieku. dzieci i młodzież też powinni z niej korzystać przy problemach postawy.

Dawid
Dodano:
0
0

Trzeba pamiętać, że rehabilitacja to nie jest coś tylko dla osób starszych, młodzi a nawet dzieci również powinni z niej skorzystać.

A.
Dodano:
0
0

Rehabilitacja jest bardzo ważna po każdym zabiegu operacyjnym. W bardzo ciężkich przypadkach trzeba stosować ją przez długie lata lub nawet całe życie.

Maciek
Dodano:
0
0

Rehabilitacja jest ważnym elementem powrotu do pełnej sprawności.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Słyszałam, że ten zabieg przynosi wiele korzyści dla...
Marzy mi się ślub w plenerze.
Pieczenie domowego chleba to dla mnie zbyt trudny proces.
Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie...
Szkoda, że implanty są takie drogie... Technika już tak...
Nie powinnyśmy lekceważyć objawów kaszlu u dzieci.
To badanie usg zdiagnozowało u mnie miażdżycę. Bezbolesne...
Dobrze, że w marketach jest już co raz więcej produktów...