Najlepsze Porady ZdrowieMedycyna sportowa, czym się zajmuje?

Medycyna sportowa, czym się zajmuje?

Medycyna sportowa, czym się zajmuje?

Medycyna sportowa to dział medycyny, który zajmuje się przede wszystkim profilaktyką osób zajmujących się profesjonalnie aktywnością fizyczną. Do lekarza medycyny sportowej należy zgłosić się w przypadku urazów oraz kontuzji, ponieważ przeprowadza on szczegółowe badania i decyduje o dalszej karierze sportowej — czy można kontynuować treningi, a także czy wybrany sport jest dostosowany do wydajności naszego organizmu. 


Medycyna sportowa nie tylko przeznaczona jest dla osób profesjonalnie uprawiających sport, ale również dla hobbystów aktywności ruchowej. Wspomniana dyscyplina medyczna zajmuje się badaniem procesów, które zachodzą w organizmie podczas aktywności fizycznej lub jeżeli tej aktywności fizycznej od dłuższego czasu brakuje. Na kadrę medycyny sądowej składają się wykwalifikowani lekarze, którzy przygotowują zawodowych sportowców do codziennej aktywności poprzez ocenę wydajności organizmu oraz pomoc w ustaleniu szczegółowego planu ćwiczeń i odpowiedniej diety, a także diagnozowaniem wszelkich kontuzji oraz wybór metody ich leczenia  https://www.rehavitae.pl/oferta/terapia-manualna.html.

lekarze medycyny sportowej

W przypadku medycyny sportowej wykonywane są badania o charakterze okresowym u osób zawodowo uprawiających sport — monitoringowi podlegają wszystkie zmiany, które zachodzą w organizmie danej jednostki podczas uprawiania konkretnej dziedziny sportu. Lekarze medycyny sportowej zajmują się także wykrywaniem, a także bezpiecznym zwalczaniem dopingu.
Zadaniem większości lekarzy jest zapobieganie przeciążeniom podczas treningów, a także zapobieganie kontuzjom, dzięki ścisłej współpracy ze sportowcami i ich trenerami, którzy dobierają metody treningowe. Do lekarza medycyny sportowej może zgłosić się każdy sportowiec z urazem, który powstał podczas uprawiana sportu — pacjent poddawany jest badaniom, a następnie rehabilitacji, która jest zależna od stopnia uszkodzeń, z którymi zmaga się sportowiec.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo dobry zabieg poprawiający stan skóry twarzy. Efekty...
Toskania jest jednym z najbardziej obleganych kierunków...
Kuchnia grecka jest wyśmienita. Spożywanie warzyw i owoców...
Planując kupić zmywarkę do lokalu gastronomicznego nie...
Najlepszym sposobem na odchudzanie jest ruch.
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Mój synek dostał wysypkę na całym ciele , okazało się...