Najlepsze Porady ZdrowieMaluch u dentysty Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Maluch u dentysty

Maluch u dentysty

Wybierając się z dzieckiem do dentysty, należy wytłumaczyć mu, jak powinien zachowywać się w gabinecie stomatologicznym. Bardzo często dzieci nie są świadome, że wizyta u dentysty będzie wiązała się z bólem. Złe wspomnienia z pierwszej wizyty u stomatologa powodują, że maluch nie będzie chciał ponownie się wybrać na przegląd zębów. 


Stomatologia dziecięca ma swoje oddzielne prawa. W trosce o najmłodszych pacjentów, stomatolog dziecięcy traktuje małych pacjentów w inny sposób. Podchodzi do niego indywidualnie i stara się aby pierwsza i kolejne wizyty nie budziły jedynie przykrych wspomnień. Profesjonalny sprzęt sprawia, że wszystkie zabiegi są prawie bezbolesne. Oprócz fachowego podejścia do małych pacjentów, gabinety stomatologiczne są również specjalnie przygotowane. Znajduje się w nich bowiem kącik zabaw oraz kolorowe zabawki. Dziecko może również oglądać bajki. Stomatologia dziecięca skupia się na potrzebach dziecka, co gwarantuje profesjonalne leczenie bez obaw o łzy malucha na fotelu stomatologicznym. 

Dodaj komentarz

K.
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja się cieszę gdy przed gabinetem dentystycznym moje dziecko może się pobawić na małym placyku zabaw aby czas szybciej zleciał.

Ewa
Dodano:
0
0

Dziecko po raz pierwszy powinno trafić na profesjonalistę z dobrym podejściem do małych pacjentów. W przeciwnym razie stworzymy u malucha strach przed dentystą.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Nadpotliwość stóp trzeba leczyć.
W trzecim trymestrze ciąży musiałam się udać do flebologa...
Mi się bardziej podobają kobiety, które nie są...
Objawy żylaków miałem już kilka lat temu. Dopiero teraz...