08.02.2024

Leczenie nadpotliwości dłoni toksyną botulinową

Leczenie nadpotliwości dłoni toksyną botulinową

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Karolina Wójcik

Karolina to pasjonatka kulinariów i ekspertka od zdrowego gotowania. Jej artykuły zawierają przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, porady dotyczące planowania posiłków oraz informacje o wartościach odżywczych różnych produktów. Jeśli chcesz zdrowo i smacznie gotować, inspiracje Karoliny na pewno Cię zainspirują.

Udostępnij

Codzienne obowiązki i szybkie tempo życia sprawiają, że wielu z nas żyje w ciągłym stresie. W wyniku tego cierpimy na wiele dolegliwości, zarówno tych dotyczących sfery emocjonalnej, jak i fizycznej. Jedną z nich jest nadpotliwość dłoni. Osoby, które cierpią na ten problem, często wstydzą się podać dłoń na powitanie. W kontaktach towarzyskich i zawodowych wykazują mniejszą pewność siebie i zakłopotanie, a to powoduje jeszcze większy stres i wzmaga wilgotność dłoni. Na szczęście z nadpotliwością dłoni można skutecznie walczyć za pomocą wielu metod.


Kogo najczęściej dotyczy nadpotliwość?
Jeszcze do niedawna nadpotliwość była zaliczana do kategorii kłopotliwych przypadłości. Obecnie jednak wiadomo, że jest to schorzenie wymagające leczenia. Według statystyk, nawet 3 proc. populacji na całym świecie może cierpieć z powodu tego problemu. Najczęściej nadpotliwość jest silną reakcją na stres i objawia się zwykle w sytuacjach, gdy odczuwamy napięcie, np. przed ważnym egzaminem. Zdarzają się jednak skrajne przypadki, kiedy dłonie są wilgotne przez cały czas. Nadpotliwość może wywoływać nieprzyjemne skutki zdrowotne, np. zakażenia bakteryjne lub grzybicze, a także powodować nerwicę lękową i natręctwa ruchowe.

Toksyna botulinową w leczeniu nadpotliwości dłoni
Osoby, które cierpią na nadmierne pocenie się dłoni, mogą rozważyć zabieg z zastosowaniem botoksu - lecznie nadpotlwości dłoni botoksem, który przynosi znakomite rezultaty u dużej liczby osób. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, który oceni problem i ustali nie ma żadnych przeciwwskazań. Przed rozpoczęciem terapii przeprowadzany jest test Minora pozwalający na wykrycie miejsc, w których gruczoły potowe są nadaktywne. Test polega na posmarowaniu dłoni jodyną, a następnie posypaniu skrobią. Tam gdzie, należy wprowadzić toksynę botulinową, pojawią się ciemne zabarwienia. Preparat jest wstrzykiwany po zastosowaniu kremu znieczulającego, dlatego zabieg jest dla pacjenta komfortowy i bezbolesny. Efekt jest zauważalny już po kilku dniach, a czas jego trwania wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Nie sądziłam, że botoks może mieć takie działanie. Super.
~Tomek
08.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Miałem taki zabieg na stopy i dłonie, na prawdę pomaga. Zobaczę na jak długo...
~Robert
08.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności