Najlepsze Porady ZdrowieKto powinien zrezygnować z morosowania? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Kto powinien zrezygnować z morosowania?

Kto powinien zrezygnować z morosowania?

Moroswanie bez wątpienia jest aktywnością, z której nie każdy powinien skorzystać, ponieważ łączy się ona z przebywaniem w mroźnych temperaturach. Na szczęście lista przeciwwskazań do morsowania nie jest zbyt długa. Ostrożność powinny przede wszystkim zachować osoby, które mają problemy natury kardiologicznej - w takim przypadku warto wcześniej zgłosić się do lekarza, który stwierdzi czy morsowanie pomoże nam z naszym problemem, czy wręcz przeciwnie, zaszkodzi. Oczywiście przeciwwskazaniem do morsowania jest ciężą, padaczka, a także otwarte rany i owrzodzenia.


Jakie są zalety regularnego morsowania?

Oczywiście morsowanie niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego gdy upewnimy się, że morsowanie nam nie zaszkodzi, koniecznie warto go spróbować. Jedną z ważniejszych zalet morsowania jest zmniejszenie podatności na zimno, a także zahartowanie organizmu. Usprawnieniu podczas morsowania ulega termoregulacja, a także poprawie ulega nastrój i pamięć. Morsowanie zapobiega powstawaniu infekcji, szczególnie infekcji układu oddechowego. Osoby zmagające się z reumatoidalnym zapaleniem stawów mogą spodziewać się znacznej redukcji bólu, a nawet zwiększeniem wigoru i energii. Należy wspomnieć, że morsowanie ma działanie antyoksydacyjne, a więc utleniające, co chroni nasz organizm przez rozwojem wolnych rodników.

Niewydolność żylna, a morsowanie

Morsowanie jest świetnym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się niewydolności żylnej. Kąpiele w zimnej wodzie przynoszą dobre efekty bez względu na prowadzony tryb życia, przebywanie długotrwałe w jednej pozycji, jak również na stosowaną dietę. Z morsowania powinny korzystać osoby, które zmagają się z rozległymi żylakami lub z problemem pojawiających się pajączków https://www.drpaluch.pl/choroby/pajaczki.html . Niska temperatura sprawia, że dochodzi do obkurczenia naczyń żylnych układu powierzchniowego, a krew przepływa na naczyń układu głębokiego - takie działanie zmniejsza ilość zalegającej w żyłach krwi. Poza tym niska temperatura redukuje stany zapalne, które często pojawiają się przy przewlekłej niewydolności żylnej. Morsowanie pozytywnie wpływa również na mikrokrążenienie i mniejsze naczynia krwionośne.

Dodaj komentarz

Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie odczuwam sale zalety.

Ewka
Dodano:
0
0

Polecam morsowanie, szczególnie dla osób z problemami żylnymi.

Arek
Dodano:
0
0

Planuję w tym roku zacząć morsować, podobno jest dużo plusów tej aktywności.

Sabina
Dodano:
0
0

Odkąd regularnie morsuję moja odporność na choroby zwiększyła się.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Garderoba w sypialni to bardzo praktyczne rozwiązanie,...
Bardzo podobają mi się samochody po takich modyfikacjach....
Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Super dyscyplina. Coś nowego w sam raz dla osób lubiących...
Od dawna szukam dobrego stomatologa, ciekawy artykuł.
Często korzystam z sauny.
Leczenie ortodontyczne już po pól roku przyniosło mi efekty.