Najlepsze Porady ZdrowieKilka słów o zdrowiu i opalaniu

Kilka słów o zdrowiu i opalaniu

Kilka słów o zdrowiu i opalaniu

Zima i wiosna, to pory roku kiedy solaria oblegane są przez osoby chcące poprawić kolor skóry. Jednak przeprowadzone badania kliniczne nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że nadmierne opalanie w solariach jest szkodliwe dla skóry. Zdrowie człowieka w tym przypadku jest zagrożone. Przed wszystkich zwiększone jest ryzyko zachorowania na choroby skóry, wśród których najgroźniejszą jednostką chorobową jest nowotwór skóry.


Jeżeli chodzi o kobiety, bo to one są głównymi klientkami solariów, to czerniak jest tym największym zagrożeniem, niestety czasem zdiagnozowanym zbyt późno. Odpowiednią maść można kupić w aptece w Gliwicach Sama kiedyś miałam okazję skorzystać ze sztucznego słońca, głównie dlatego, że zazdrościłam koleżankom pięknej opalenizny. Moja ciekawość została zaspokojona, a efekty były widoczne dopiero po kilku wizytach, bo sama mam ciemną karnację i nie wiem dlaczego zdecydowałam się na sztuczne słońce.

 

Czy można więc powiedzieć, że opalenizna z solariów jest zdrowa? Zdaniem wielu specjalistów, nie. I ostrzegają oni przed nadmiernym opalaniem. Skóra wówczas dwukrotnie szybciej starzeje się, występują oparzenia i występuje ryzyko wystąpienia czerniaka, czego konsekwencją będzie wizyta w gabinecie lekarskim.
 

Jeżeli dla nas ważne jest zdrowie najbezpieczniej będzie zrezygnować z opalania w solarium. Co nie oznacza, że wystawianie ciała na naturalne słońce będzie równie bezpieczne. Tu też zleca się umiarkowane korzystanie z kąpieli słonecznych.

Tagi

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...
Poszukując sposobu ma udane wakacje bardzo często zapominamy...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Może nie zdajemy sobie sprawy, że meble biurowe i...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...