Najlepsze Porady ZdrowieJak wygląda usuwanie kamienia nazębnego?

Jak wygląda usuwanie kamienia nazębnego?

Jak wygląda usuwanie kamienia nazębnego?

Jeżeli chcemy profesjonalnie dbać o swoje zęby to nie wystarczy szczoteczka i pasta. Trzeba używać też nici dentystycznych, płynów do płukania ust i odwiedzać swojego stomatologa. Pozwoli to kompleksowo zadbać o zdrowy uśmiech.


kamień nazębny

 Jednak ciężko jest uniknąć osadzania się kamienia nazębnego. Powstaje on w wyniku nagromadzenia bakterii oraz cukrów z jedzenia. Dlatego tak ważne jest codzienne utrzymywanie higieny jamy ustnej. Konsekwencją powstania kamienia może być próchnica, której już nie tak łatwo jest się pozbyć. Dlatego lepiej wcześniej udać się do dentysty na skaling.

skaling

Jest to prosty zabieg usuwania kamienia. Można go wykonać na różne sposoby. Tradycyjnie za pomocą dłutka, pilniczka i innych narzędzi. Ta metoda może być stosowana u wszystkich, pozostałe techniki są niedostępne podczas ciąży, odklejającej się siatkówki oraz zamontowanego rozrusznika serca.
Najmniej inwazyjne metody to laser, dźwięk o odpowiedniej częstotliwości i ultradźwięk. Są jeszcze dwa sposoby: mechaniczny - odłupywanie kawałków kamienia i chemiczny - rozpuszczenie osadu i wypłukanie. Po takim zabiegu przez jakiś czas można odczuwać lekki dyskomfort albo nadwrażliwość zębów, ale lepsze to niż próchnica. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...