Najlepsze Porady ZdrowieJak spać, żeby się wyspać? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak spać, żeby się wyspać?

Jak spać, żeby się wyspać?

Częste pobudki w nocy lub narastająca z dnia na dzień bezsenność to problem, który dotyka wielu osób i skutkuje zmęczeniem, a także złym samopoczuciem następnego dnia. Taki stan rzeczy zazwyczaj związany jest z nadmierną ilością stresu, przepracowaniem, a nawet ogólnym przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Kiedy nasza głowa jest przepełniona najróżniejszymi myślami, trudno jest nam spokojnie zasnąć. Co zrobić, aby poprawić swoją jakość snu?


Zrelaksuj się

Drogą do zdrowego i spokojnego snu jest odpowiednie nastawienie, zrelaksowanie umysłu, a także odprężenie naszego ciała. Idealnym pomysłem jest wzięcie ciepłego prysznica lub kąpieli, dzięki której cały nasz organizm dozna rozluźnienia i swoistego ukojenia. Ciepła woda wpływa na nas zbawiennie, jednakże warto wykąpać się około godzinę przed snem, ponieważ ciepła woda pobudza nasz organizm do pracy i aby ponownie poczuć senność musi minąć pewien odstęp czasowy.

Lekka kolacja

Nikt nie lubi zasypiać z pustym brzuchem, ale także nikt nie zaśnie jeżeli będzie przejedzony - w tym przypadku musisz znaleźć odpowiedni umiar. Lekką kolację możesz zjeść na 2 lub 3 godziny przed położeniem się do łóżka. Wystrzegaj się potraw tłustych i pikantnych, które będą trudne do przetrawienia dla twojego organizmu, a za to staraj się wprowadzić do swojej diety orzechy, produkty sojowe, a także ryby, które zawierają mnóstwo cennych składników.

Przygotuj łóżko do snu

Istnieje takie przysłowie "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz" i sprawdza się ono w stu procentach! Przygotowanie sypialni jest niezwykle ważnym procesem - powinna być to przestrzeń czysta i uporządkowana, sterta ciuchów lub nieświeża pościel nie będą sprzyjały otrzymaniu dogodnego doświadczenia snu. Warto pamiętać, aby tuż przed snem przewietrzyć pomieszczenie lub ustawić nawilżacz czy odświeżacz powietrza, dzięki któremu do naszego organizmu podczas snu będzie trafiała odpowiednia ilość powietrza - w taki sposób nasz sen (interpretacje snów)będzie głęboki i nadzwyczaj spokojny. Przed snem nie zaleca się używania urządzeń elektronicznych, które pobudzają nasz organizm i negatywnie wpływają na jakość naszego snu.

Dodaj komentarz

Asia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Chwila relaksu przed snem jest niezwykle ważna.

Dominika
Dodano:
0
0

Dla mnie istotne jest, żeby przed snem mało zjeść.

Alicja
Dodano:
0
0

Uwielbiam relaks przed snem, na przykład gorącą kąpiel w wannie.

Ula
Dodano:
0
0

Częste pobudki w nocy to także mój problem.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Nie ma co sie stresować, gdy ktoś przed nami zadaje wiele...
Dobry lekarz flebolog przyjmuje w klinice Belvedere.
Jeśli zauważymy u siebie pajączki, czy już nawet żylaki...
Kaszel dla takich małych niemowlaków jest niebezpieczny.