Najlepsze Porady ZdrowieJak sobie radzić z bolącym kręgosłupem? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak sobie radzić z bolącym kręgosłupem?

Jak sobie radzić z bolącym kręgosłupem?

Ból kręgosłupa to coraz bardziej powszechny problem zdrowotny, który dotyka nie tylko starsze osoby, ale również ludzi młodych. Do powstania bólu kręgosłupa zazwyczaj przyczynia się niezdrowy tryb życia, czyli brak odpowiedniej ilości aktywności fizycznej, zbyt długie siedzenie przed komputerem, nadwaga lub otyłość. Oczywiście bóle kręgosłupa https://www.rehavitae.pl/blog/dyskopatia.html będą pogarszać się wraz z wiekiem, a także mogą być związane z chorobą lub z poważnym urazem.


Bóle kręgosłupa - rodzaje

Najczęściej ból kręgosłupa odczuwamy na różnorodnych odcinkach, zaczynając od szyi aż do lędźwi. Bolący kręgosłup to problem powszechny, z którym większość z nas będzie się borykała, w którymś momencie swojego życia, np. ze względu na utrzymywanie nieprawidłowej postawy ciała. Najczęstszą przyczyną bolących pleców oprócz wspomnianych powyżej czynników będą stany zapalne, nieprawidłowo funkcjonujące stawy, a także zmiany o charakterze mechanicznym. Ból kręgosłupa możemy rozgraniczyć na ból szyi oraz na ból krzyża - kobiety częściej są narażone na występowanie bólu kręgosłupa lędźwiowego ze względu na anatomiczną budowę.

Do kogo się udać, gdy boli kręgosłup?

Jeżeli odczuwamy bóle kręgosłupa na różnych odcinkach o różnym natężeniu, warto wybrać się do lekarza rodzinnego, który po wstępnym badaniu skieruje nas do specjalisty, którym w zależności od przyczyny wystąpienia problemu będzie neurolog lub ortopeda https://www.rehavitae.pl/oferta/ortopedia.html . Oczywiście przy bólach kręgosłupa, warto również skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych. Pierwszym wyborem w leczeniu bóli kręgosłupa są leki przeciwbólowe, zazwyczaj niesteroidowe leki przeciwzapalne w postaci środków doustnych lub maści czy żeli. Dobrym rozwiązaniem są również ciepło-zimne okłady, masaże w gabinecie fizjoterapeuty, a także odpowiednio dobrane przez ortopedę zestawy ćwiczeń, które pozwolą przywrócić komfort codziennego funkcjonowania bez bólu.

Dodaj komentarz

Olga
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ból kręgosłupa to powszechny problem wielu osób.

Hania
Dodano:
0
0

Warto pójść do specjalisty z tym problemem.

Ilona
Dodano:
0
0

W bólu kręgosłupa pomógł mi ortopeda.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Garderoba w sypialni to bardzo praktyczne rozwiązanie,...
Bardzo podobają mi się samochody po takich modyfikacjach....
Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Nadpotliwość stóp trzeba leczyć.
Nie zawsze jest to uczulenie, u niektórych może być jedynie...
Jest tak wiele mężczyzn w Polsce lekceważących...
Sport ten sprawia, że całe moje ciało jest pobudzone,...