Najlepsze Porady ZdrowieImplanty, kiedy są konieczne?

Implanty, kiedy są konieczne?

Implanty, kiedy są konieczne?

Wyrwanie zęba zawsze powinno być ostatecznością. W końcu sam nie odrośnie, a zastąpić go można tylko sztucznym produktem takim jak implanty. Mimo, że nieraz powodowani potwornym bólem życzylibyśmy sobie jedynie, aby pozbyć się źródła przykrości, nowoczesna medycyna stomatologiczna radzi sobie z większością popularnych problemów, jakie mogą zdarzyć się zwykłemu zjadaczowi chleba.


W mojej świadomości bez przerwy pokutuje natomiast przekonanie, że leczenie kanałowe jest bolesne i kosztowne, poza tym nie daje stuprocentowych zapewnień ustąpienia dolegliwości.

Mając na uwadze same koszty - jeżeli zdecydujemy się np. na usunięcie zęba, którego odsłaniamy w uśmiechu, jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się uzupełnienie powstałej luki przez wstawienie mostu, korony albo implantu. To zabieg o kilka razy droższy, niż podjęcie leczenia.
Jeśli zaś chodzi o względy zdrowotne - wypełnionego kanałowo zęba da się z łatwością utrzymać dosłownie poprzez kilka do kilkunastu lat. W przypadku, kiedy decydujemy się na ekstrakcję i niewypełnianie luki u implantologa, musimy liczyć się z tym, że w ten sposób narażamy znacznie sąsiednie zęby. I to nie tylko na próchnicę, niemniej jednak również na rozchwianie. Braki takie mogą prowadzić także do nieprawidłowości w zgryzie - nie jest to problem, który moglibyśmy bagatelizować, prowadzić ma możliwość do - o dziwo - do bólów głowy, karku lub uszu lub kurczu mięśni. Da się tego uniknąć wstawiając także implanty - natomiast są one najbardziej kosztownym rozwiązaniem. Ponadto niektórzy z nas mają spore problemy z zaakceptowaniem ciała obcego w mojej jamie ustnej.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
Rehabilitacja czasami jest bardzo bolesna, jednak bez niej nie...
Nie wyobrażam sobie chodzić publicznie bez jakiegoś zęba,...
Jak dla mnie taki zabieg w ogóle nie był bolesny, a efekt...
Warto chodzić na takie zabiegi są na prawdę skuteczne....