Najlepsze Porady ZdrowieDziecko u dietetyka - jak się przygotować na tę wizytę? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Dziecko u dietetyka - jak się przygotować na tę wizytę?

Dziecko u dietetyka - jak się przygotować na tę wizytę?

Zadaniem każdego rodzica jest zapewnienie dziecku właściwych warunków do rozwoju. Zarówno mama, jak i tata, muszą zadbać, aby pociecha była w dobrej formie fizycznej oraz emocjonalnej. Jedną z podstaw, wspierających właściwy rozwój dziecka jest odpowiednia dieta, bogata w składniki odżywcze niezbędne zwłaszcza w okresie wzrostu. Może się wydawać, że przygotowywanie posiłków dla dziecka jest zadaniem banalnym. W rzeczywistości jednak może się okazać, że pomimo, wydawać by się mogło, zróżnicowanych posiłków, dziecko przybiera lub traci na wadze, albo ma alergię na jakieś produkty. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?


Kierunek - dietetyk

Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta z dzieckiem u dietetyka - dietetyk Rzeszów . Bez względu na rodzaj problemu, dobór odpowiedniej diety i nauka dobrych nawyków żywieniowych może uchronić dziecko przed wieloma poważnymi chorobami w wieku dorosłym. Jednym z najczęściej spotykanych problemów u dzieci jest otyłość. Wynika ona przeważnie z niezdrowej diety, braku aktywności fizycznej lub ma podstawy genetyczne. Zbyt duża masa ciała w stosunku do wzrostu dziecka to także zwiększone ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne w wieku dorosłym. Właściwa dieta, wprowadzona we wczesnym okresie życia może mieć duży wpływ na to, w jakim stanie będzie ciało i organizm człowieka w przyszłości.

Jak się przygotować do wizyty?

Dlatego też jeśli zauważysz, że dziecko ma zbyt małą lub zbyt dużą wagę jak na swój wiek, skorzystaj z pomocy dietetyka. Warto się do tej wizyty nieco przygotować. Dobrym sposobem jest rozpoczęcie prowadzenia czegoś w rodzaju dziennika posiłków. Na tydzień lub dwa przed konsultacją zacznij zapisywać co, ile razy dziennie i w jakich ilościach spożywa dziecko. Co ważne, zapisuj też informacje o tym, jakie są upodobania kulinarne pozostałych członków rodziny. Warto też zrobić dziecku podstawowe badania krwi i moczu.
Specjalista zważy dziecko i wypyta o jego ulubione potrawy. Weź ze sobą także najważniejszą dokumentację zdrowotną dziecka. Na ich podstawie dietetyk ułoży dobrze zbilansowaną dietę zarówno dla dziecka, jak i pozostałych członków rodziny. Nie musisz się obawiać - dietetyk zawsze bierze pod uwagę preferencje smakowe i rozpisuje dietę tak, by była nie tylko odpowiednia zdrowotnie, ale i smaczna oraz łatwa w przygotowaniu.

Dziecko na diecie = rodzina na diecie

W przypadku, kiedy okaże się, że dziecko trzeba odchudzić, albo przez jakiś czas utrzymać jego wagę, i maluch przechodzi na dietę, w odchudzaniu dziecka bierze udział cała rodzina. Niedopuszczalnym jest, aby dziecko jadło swoje dietetyczne posiłki w towarzystwie rodziny, która zajada się fast foodem. Dziecko nie rozumie, że zmiana sposobu żywienia nie jest karą, a metodą dbania o jego zdrowie. Dlatego też maluch będący na diecie wymaga wsparcia każdego członka rodziny. Dzięki temu nauczy się powielać dobre wzorce i znacznie łatwiej będzie mu przestawić się na zupełnie inne, ale równie smaczne posiłki.
Dietetyk pomoże nie tylko w przypadku zaobserwowania nadwagi u dziecka. Konsultacja ze specjalistą jest też niezbędna w momencie, gdy okaże się, że dziecko ma jakąś nietolerancję lub waży zdecydowanie za mało. Nie bój się zmiany w sposobie żywienia dziecka. Dzięki temu zadbasz o zdrowie zarówno swojej pociechy, jak i reszty rodziny. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie pracują świetnie wyspecjalizowani dietetycy, mający doświadczenie w leczeniu problemów żywieniowych dzieci. Tutaj uzyskasz najlepszą pomoc, która zaowocuje zdrowiem całej Twojej rodziny.

Dodaj komentarz

Ela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo pomocny artykuł. Większość rodziców obawia się jak dziecko zareaguje na wizytę u dietetyka.

Tadeusz
Dodano:
0
0

Dobry poradnik, już wiem jak przygotować siebie i dziecko.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo dobry zabieg poprawiający stan skóry twarzy. Efekty...
Toskania jest jednym z najbardziej obleganych kierunków...
Kuchnia grecka jest wyśmienita. Spożywanie warzyw i owoców...
Planując kupić zmywarkę do lokalu gastronomicznego nie...
Bardzo pomocny artykuł. Większość rodziców obawia się...
Słyszałem o tym zabiegu od kolegi. Jest zachwycony efektami....
Mój synek dostał wysypkę na całym ciele , okazało się...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...