Najlepsze Porady ZdrowieDziecko u dietetyka - jak się przygotować na tę wizytę?

Dziecko u dietetyka - jak się przygotować na tę wizytę?

Dziecko u dietetyka - jak się przygotować na tę wizytę?

Zadaniem każdego rodzica jest zapewnienie dziecku właściwych warunków do rozwoju. Zarówno mama, jak i tata, muszą zadbać, aby pociecha była w dobrej formie fizycznej oraz emocjonalnej. Jedną z podstaw, wspierających właściwy rozwój dziecka jest odpowiednia dieta, bogata w składniki odżywcze niezbędne zwłaszcza w okresie wzrostu. Może się wydawać, że przygotowywanie posiłków dla dziecka jest zadaniem banalnym. W rzeczywistości jednak może się okazać, że pomimo, wydawać by się mogło, zróżnicowanych posiłków, dziecko przybiera lub traci na wadze, albo ma alergię na jakieś produkty. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?


Kierunek - dietetyk

Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta z dzieckiem u dietetyka - dietetyk Rzeszów . Bez względu na rodzaj problemu, dobór odpowiedniej diety i nauka dobrych nawyków żywieniowych może uchronić dziecko przed wieloma poważnymi chorobami w wieku dorosłym. Jednym z najczęściej spotykanych problemów u dzieci jest otyłość. Wynika ona przeważnie z niezdrowej diety, braku aktywności fizycznej lub ma podstawy genetyczne. Zbyt duża masa ciała w stosunku do wzrostu dziecka to także zwiększone ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne w wieku dorosłym. Właściwa dieta, wprowadzona we wczesnym okresie życia może mieć duży wpływ na to, w jakim stanie będzie ciało i organizm człowieka w przyszłości.

Jak się przygotować do wizyty?

Dlatego też jeśli zauważysz, że dziecko ma zbyt małą lub zbyt dużą wagę jak na swój wiek, skorzystaj z pomocy dietetyka. Warto się do tej wizyty nieco przygotować. Dobrym sposobem jest rozpoczęcie prowadzenia czegoś w rodzaju dziennika posiłków. Na tydzień lub dwa przed konsultacją zacznij zapisywać co, ile razy dziennie i w jakich ilościach spożywa dziecko. Co ważne, zapisuj też informacje o tym, jakie są upodobania kulinarne pozostałych członków rodziny. Warto też zrobić dziecku podstawowe badania krwi i moczu.
Specjalista zważy dziecko i wypyta o jego ulubione potrawy. Weź ze sobą także najważniejszą dokumentację zdrowotną dziecka. Na ich podstawie dietetyk ułoży dobrze zbilansowaną dietę zarówno dla dziecka, jak i pozostałych członków rodziny. Nie musisz się obawiać - dietetyk zawsze bierze pod uwagę preferencje smakowe i rozpisuje dietę tak, by była nie tylko odpowiednia zdrowotnie, ale i smaczna oraz łatwa w przygotowaniu.

Dziecko na diecie = rodzina na diecie

W przypadku, kiedy okaże się, że dziecko trzeba odchudzić, albo przez jakiś czas utrzymać jego wagę, i maluch przechodzi na dietę, w odchudzaniu dziecka bierze udział cała rodzina. Niedopuszczalnym jest, aby dziecko jadło swoje dietetyczne posiłki w towarzystwie rodziny, która zajada się fast foodem. Dziecko nie rozumie, że zmiana sposobu żywienia nie jest karą, a metodą dbania o jego zdrowie. Dlatego też maluch będący na diecie wymaga wsparcia każdego członka rodziny. Dzięki temu nauczy się powielać dobre wzorce i znacznie łatwiej będzie mu przestawić się na zupełnie inne, ale równie smaczne posiłki.
Dietetyk pomoże nie tylko w przypadku zaobserwowania nadwagi u dziecka. Konsultacja ze specjalistą jest też niezbędna w momencie, gdy okaże się, że dziecko ma jakąś nietolerancję lub waży zdecydowanie za mało. Nie bój się zmiany w sposobie żywienia dziecka. Dzięki temu zadbasz o zdrowie zarówno swojej pociechy, jak i reszty rodziny. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie pracują świetnie wyspecjalizowani dietetycy, mający doświadczenie w leczeniu problemów żywieniowych dzieci. Tutaj uzyskasz najlepszą pomoc, która zaowocuje zdrowiem całej Twojej rodziny.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...