Najlepsze Porady ZdrowieCzym jest periodontologia?

Czym jest periodontologia?

Czym jest periodontologia?

Jedną ze specjalizacji stomatologa jest periodontologia, która odpowiedzialna jest za choroby przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Periodontologia stanowi bardzo ważną dziedzinę stomatologi. Choroby przyzębia są bowiem bardzo częste. 


Oprócz chorób dziąseł  oraz stanów zapalnych, najczęściej występującą chorobą jest paradontoza. Wady uzębienia mogą być zarówno wrodzone, jak również nabyte. W każdym przypadku niezbędna jest wizyta u specjalisty. Przyczyn chorób i problemów związanych z przyzębiem może być kilka, jednak do najważniejszej z nich bez wątpienia zaliczyć można niewłaściwa ochrona jamy ustnej.
Bez wątpienia genetyka oraz choroby również wpływają na stan jamy ustnej. Kiedy zatem powinniśmy się udać do periodontologia? Warto zaobserwować, czy nie mamy odsłoniętych szyjek zębowych oraz czy zęby się nie chwieją. Kolejnym powodem, dla którego niezbędne może być odwiedzenie stomatologa jest zaczerwienienie i krwawienie dziąseł. Innym sygnałem ostrzegawczym jest nadwrażliwość na pokarmy, zarówno ciepłe, jak i zimne.   

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...