Najlepsze Porady ZdrowieCzym jest osteopatia? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Czym jest osteopatia?

Czym jest osteopatia?

Osteopatia to jedna z metod leczenia organizmu, która polega na terapii manualnej. Obecnie staje się ona coraz bardziej popularna i często przeprowadzana jest w gabinetach fizjoterapeutycznych. Szczególnie pomocna jest przy dolegliwościach bólowych związanych z dysfunkcjami mięśni, stawów czy kości. Na czym dokładnie polega?


Osteopatia to bardzo bezpieczna i bezinwazyjna metoda leczenia. Polega ona głównie na pobudzeniu organizmu do samoleczenia. Tym samym nie są używane żadne substancje chemiczne, tabletki czy inne tego typu środki np.: przeciwbólowe. Najpierw doświadczony osteopata oddziałuje na miejsce dysfunkcji mięśni, kości czy stawów, a następnie na całe ciało. Najpierw pobudza rejon występowania dolegliwości, a potem zmusza cały organizm do samodzielnego działania. W ten sposób jest on mobilizowany do regeneracji, odbywa się samoczynny proces gojenia i nabierania sił przez całe ciało. Z pomocą naturalnych metod pacjent wraca do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Osteopatia uważana jest za metodę terapii manualnej bazującą na zależności pomiędzy ciałem człowieka, jego psychiką a umysłem. Traktuje ona organizm jako całość, ale składająca się z różnych elementów. Dzięki ich współpracy ciało ludzkie jest w stanie samo wpływać na swoje zdrowie i szybciej pokonywać stany chorobowe. Ponadto osteopatia może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie leczenia, zależy to od stanu zdrowia pacjenta.

Metoda ta została odkryta w 1874 roku przez doktora Andrew Taylora Stilla. Kilkanaście lat później założył on pierwszą szkołę osteopatii. Twierdził, że stan zdrowia człowieka zależy w dużej mierze od zdrowego kręgosłupa. Warto także zaznaczyć, że osteopatia chociaż wpływa na kondycje organizmu, nie jest uważana za metodę leczącą schorzenia, ale głównie za sposób na utrzymanie ciała ludzkiego w formie i zdrowiu.

Dodaj komentarz

System leczenia manualnego - osteopatia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
1
0

Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i wykorzystywana jest on ponad 100 lat. Jest bezpieczna i co najważniejsze skuteczna. Ma na celu pobudzić organizm człowieka aby się w odpowiedni sposób regenerował. Zauważyć można rosnące zainteresowanie osteopatią. Pacjenci coraz częściej wykorzystują właśnie tą formę leczenia na pozbycie się dolegliwości bólowych. Zabiegi, aby były skuteczne, wykonywane muszą być przez specjalistów. Osteopata zajmuje się dysfunkcją somatyczną. Wszelkie problemy ze stawami, mięśniami lub wiązadłami mogą być wyleczone za pomocą terapii osteopatycznej, która prowadzona jest dwustopniowo. Pierwszym zadaniem osteopaty jest znalezienie miejsc, które ograniczają prawidłowe funkcjonowanie. Następnie stosowane jest leczenie i uwolnienie ograniczeń. Osteopata działa zarówno na miejsca bólowe, jak również na całe ciało pacjenta. Celem osteopaty jest pobudzić organizm do samoleczenia. Terapia osteopatyczna przynosi bardzo pozytywne rezultat, przez co zdobywa coraz więcej zwolenników i zyskuje na popularności, podobnie jak różnego typu suplementy, które stosuje niemal każdy z nas.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...