Najlepsze Porady ZdrowieCzym jest osteopatia? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czym jest osteopatia?

Czym jest osteopatia?

Osteopatia to jedna z metod leczenia organizmu, która polega na terapii manualnej. Obecnie staje się ona coraz bardziej popularna i często przeprowadzana jest w gabinetach fizjoterapeutycznych. Szczególnie pomocna jest przy dolegliwościach bólowych związanych z dysfunkcjami mięśni, stawów czy kości. Na czym dokładnie polega?


Osteopatia to bardzo bezpieczna i bezinwazyjna metoda leczenia. Polega ona głównie na pobudzeniu organizmu do samoleczenia. Tym samym nie są używane żadne substancje chemiczne, tabletki czy inne tego typu środki np.: przeciwbólowe. Najpierw doświadczony osteopata oddziałuje na miejsce dysfunkcji mięśni, kości czy stawów, a następnie na całe ciało. Najpierw pobudza rejon występowania dolegliwości, a potem zmusza cały organizm do samodzielnego działania. W ten sposób jest on mobilizowany do regeneracji, odbywa się samoczynny proces gojenia i nabierania sił przez całe ciało. Z pomocą naturalnych metod pacjent wraca do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Osteopatia uważana jest za metodę terapii manualnej bazującą na zależności pomiędzy ciałem człowieka, jego psychiką a umysłem. Traktuje ona organizm jako całość, ale składająca się z różnych elementów. Dzięki ich współpracy ciało ludzkie jest w stanie samo wpływać na swoje zdrowie i szybciej pokonywać stany chorobowe. Ponadto osteopatia może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie leczenia, zależy to od stanu zdrowia pacjenta.

Metoda ta została odkryta w 1874 roku przez doktora Andrew Taylora Stilla. Kilkanaście lat później założył on pierwszą szkołę osteopatii. Twierdził, że stan zdrowia człowieka zależy w dużej mierze od zdrowego kręgosłupa. Warto także zaznaczyć, że osteopatia chociaż wpływa na kondycje organizmu, nie jest uważana za metodę leczącą schorzenia, ale głównie za sposób na utrzymanie ciała ludzkiego w formie i zdrowiu.

Dodaj komentarz

Zenek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Takie zabiegi to świetna rzecz, Na prawdę pomagają i nie kosztują fortuny.

System leczenia manualnego - osteopatia
Dodano:
1
0

Systemem leczenia manualnego jest osteopatia. Terapia znana i wykorzystywana jest on ponad 100 lat. Jest bezpieczna i co najważniejsze skuteczna. Ma na celu pobudzić organizm człowieka aby się w odpowiedni sposób regenerował. Zauważyć można rosnące zainteresowanie osteopatią. Pacjenci coraz częściej wykorzystują właśnie tą formę leczenia na pozbycie się dolegliwości bólowych. Zabiegi, aby były skuteczne, wykonywane muszą być przez specjalistów. Osteopata zajmuje się dysfunkcją somatyczną. Wszelkie problemy ze stawami, mięśniami lub wiązadłami mogą być wyleczone za pomocą terapii osteopatycznej, która prowadzona jest dwustopniowo. Pierwszym zadaniem osteopaty jest znalezienie miejsc, które ograniczają prawidłowe funkcjonowanie. Następnie stosowane jest leczenie i uwolnienie ograniczeń. Osteopata działa zarówno na miejsca bólowe, jak również na całe ciało pacjenta. Celem osteopaty jest pobudzić organizm do samoleczenia. Terapia osteopatyczna przynosi bardzo pozytywne rezultat, przez co zdobywa coraz więcej zwolenników i zyskuje na popularności, podobnie jak różnego typu suplementy, które stosuje niemal każdy z nas.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Super dyscyplina. Coś nowego w sam raz dla osób lubiących...
Dbanie o zgryz dziecka jest bardzo ważne, nieleczona wada...
Białe zęby w bezpieczny sposób możemy uzyskać tylko przy...
Rehabilitacja czasami jest bardzo bolesna, jednak bez niej nie...