Najlepsze Porady ZdrowieChirurgia stomatologiczna - czym się zajmuje ta dziedzina medycyny? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Chirurgia stomatologiczna - czym się zajmuje ta dziedzina medycyny?

Chirurgia stomatologiczna - czym się zajmuje ta dziedzina medycyny?

Nie wszystkie problemy związane ze zdrowiem zębów i jamy ustnej mogą zostać rozwiązane w gabinecie stomatologicznym. Czasami udając się do dentysty na prosty z pozoru zabieg, wychodzimy ze skierowaniem do chirurga stomatologa. Czy powinniśmy się bać bardziej skomplikowanych metod leczenia?


Na czym polega chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna jest gałęzią medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej i przyległych do niej obszarów. Jest to bardzo szeroka dziedzina, a zakres zabiegów jakie oferują poszczególne gabinety może różnić się w zależności od kompetencji konkretnego specjalisty.
Udając się do chirurga stomatologa warto zatem sprawdzić wpierw, czy wykonuje on te zabiegi, które nas interesują. Najczęściej do takiego lekarza zgłaszamy się w celu usunięcia zębów - szczególnie ósemek, powszechnie nazywanych zębami mądrości. Do wizyty może nas skłonić również konieczność usunięcia wierzchołków korzeni zębowych, pocięcia wędzidełek warg i języka, a także leczenia dolegliwości bólowych twarzoczaszki. Wskazaniami są również rozmaite choroby przyzębia, a także nowotwory jamy ustnej.

Czy zabiegi chirurgii stomatologicznej są bezpieczne?

Ponieważ chirurgia stomatologiczna wiąże się z koniecznością przeprowadzenia leczenia operacyjnego, skierowanie do takiego specjalisty może wzbudzać wiele obaw.
Nie musimy jednak bać się powikłań, ponieważ na rynku jest dostępnych obecnie wielu specjalistów, którzy przeprowadzają zabiegi w bardzo precyzyjny sposób. Ważne jest zatem wybranie zaufanego lekarza i sprawdzonego gabinetu, cieszącego się dużym zaufaniem. Chirurg stomatolog często przejmuje wiele zabiegów, od których dentyści wolą odstąpić, aby zapewnić pacjentom większe bezpieczeństwo i skuteczność.
Zabiegi wykonuje się przy zastosowaniu środków znieczulających. Czas trwania operacji zależy od tego co będzie wykonywane, a także od napotykanych przy tym trudności - na przykład kłopotliwego dostępu do zęba, wymagającego od lekarza szczególnej ostrożności. Zobacz również: http://www.kolodziejczykowie.pl/

Dodaj komentarz

Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Od dawna szukam dobrego stomatologa, ciekawy artykuł.

Kamil
Dodano:
0
0

Dobry stomatolog to podstawa. Bez tego nie można liczyć na dobrze wyleczony ząb.

Paweł
Dodano:
0
0

Chyba czeka mnie zabieg chirurgiczny. Dzięki temu artykułowi dużo się dowiedziałem.

Danuta
Dodano:
0
0

Stomatolog nie kojarzy się dobrze chyba nikomu.

Jasiek
Dodano:
0
0

Temat idealnie wpasował się w mój aktualny problem z bolącą ósemką. Wiem już, że powinienem udać się bezpośrednio do chirurga stomatologa.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Fizjoterapia w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna....
Dentysta Rzeszów to najczęściej wpisywana fraza w momencie...
Warto chodzić na takie zabiegi są na prawdę skuteczne....
Masaż każdej blizny jest konieczny, jeżeli nie będziemy...