Najlepsze Porady ZdrowieCera naczynkowa, a opalanie Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Cera naczynkowa, a opalanie

Cera naczynkowa, a opalanie

Rozszerzone naczynka na nogach mogą być oznaką poważnej choroby, dlatego wymagają konsultacji lekarskiej. Problem z żyłami zazwyczaj pojawia się przy osłabionym krążeniu, które może być wynikiem otyłości, braku ruchu, nadciśnienia, a także innych schorzeń kardiologicznych. Kobiety zazwyczaj mają problem z pajączkami - pajączki na podudziach, co związane jest z ich specyfiką gospodarki hormonalnej. Coraz bliżej jest wymarzone lato, które związane jest z wypoczynkiem na świeżym powietrzu w promieniach słońca — opalanie się oczywiście korzystnie wpływ na kondycję fizyczną oraz psychiczną człowieka, jednakże w przypadku występowania rozszerzonych naczynek na ciele, należy przebywać na mocnym słońcu rozsądnie.


Jakie funkcje pełnią żyły?

Żyły należą do jednego z ważniejszych elementów układu krwionośnego, który jest odpowiedzialny za wiele ważnych funkcji w organizmie. Żyły to niezwykle złożony system naczyń krwionośnych, które są ze sobą połączone i składają się z układu głębokiego oraz z układu powierzchownego. Żyły umożliwiają prawidłowy transport krwi, a także pomagają w utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała w wyniki termoregulacji. O stanie żył decydują uwarunkowania genetyczne, a także nasz obecny styl życia — poziom aktywności fizycznej, spożywane pokarmy oraz rodzaj wykonywanej pracy. Samych przyczyn powstawania pajączków żylnych jest niezwykle dużo.

Czy słońce ma wpływ na stan żył?

Nie samo słońce, lecz wydzielana przez nie energia, która doprowadza do nagrzewania się ciała, ma wpływ na stan żył. Podczas opalania ciało próbuje wyrównać temperaturę i nie chce dopuścić do jego przegrzania, tak więc naczynia krwionośne ulegają poszerzeniu oraz zbliżają się do powierzchni skóry — kierowana jest do nich większa ilość krwi. Jednorazowe poszerzenie żył nie powinno mieć większego wpływu na stan naszego zdrowia, jednak jeżeli będzie się często powtarzać może skutkować powstawaniem pajączków. Zmiany żylne nie tylko występują na nogach, ale również na twarzy i ramionach. Czytaj więcej tutaj

Dodaj komentarz

Nadia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Trzeba uważać na słońcu na pajączki.

Lena
Dodano:
0
0

Na mocnym słońcu należy używać wysokich filtrów przeciwsłonecznych na całe ciało. Szczególnie narażone są miejsca, w których już występują rozszerzone naczynka.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Bardzo ciekawa metoda leczenia, zastanawia mnie czy w moim...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Warto chodzić na takie zabiegi są na prawdę skuteczne....
Nie sądziłam, że botoks może mieć takie działanie. Super.