Najlepsze Porady WypoczynekZielona szkoła

Zielona szkoła

Zielona szkoła

Wyjazd na zieloną szkołę jest doniosłym wydarzeniem w życiu dziecka. Nierzadko jest to pierwszy w życiu wyjazd poza miejsce zamieszkania bez rodziców. O ile początkowo taka perspektywa może być przywitana z nieukrywaną euforią, o tyle przed samyam wyjazdem dziecko mogą dopaść różne obawy i wątpliwości. W przypadku starszych dzieci wyjazd na zieloną szkołę jest tylko formalnością, rozrywką, kontynuacją zajęć szkolnych w innym miejscu.


rozmowa przed wyjazdem

Ale dla maluchów jest to prawdziwe wyzwanie. Nie wszystkie są przekonane, iż będą wystarczająco samodzielne i nie dadzą plamy przy rówieśnikach przy wykonywaniu określonych czynności. Przed wyjazdem dziecka dobrze byłoby przeprowadzić z nim szczerą, długą rozmowę. Nawet jeśli pociecha nie przyznaje się do swojego strachu, możemy powiedzieć jej o określonych rzeczach. Przede wszystkim zapewnijmy, iż dziecko jest wystarczająco "dorosłe" i odpowiedzialne na wyjazd. Jeśli usłyszy to od własnych rodziców, z pewnością będzie bardziej spokojne. Nic tak dobrze nie wpływa na dzieci jak uznanie i akceptacja ze strony opiekunów. Porozmawiajmy z dzieckiem także o tym, iż nie będzie na zielonej szkole samo. Jadą z nim przecież opiekunowie, pedagodzy, koledzy i koleżanki ze szkolnych ławek.

zagrożenia

Każdy samodzielny wyjazd dziecka niesie ze sobą pewne zagrożenia. O nich również należy z pociechą porozmawiać. Najważniejsze jest przypomnienie o zakazie oddalanie się bez opieki dorosłych od ośrodka i rozmawiania z nieznajomymi. Niestety nie mamy wpływu na to, kogo spotka nasze dziecko. Możemy jednak ustrzec je przed grożącymi niebezpieczeństwami. Jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną, poinformujmy o tym wychowawców. Powinno bowiem przed wycieczką zażyć stosowny środek eliminujący mdłości i uczucie dyskomfortu w czasie jazdy. Zadbajmy też, aby zjedzone przed wyjazdem śniadanie było lekkie. W przeciwnym razie możemy narazić dziecko na nieprzyjemną sytuację i drwiny ze strony kolegów. A tego przecież żaden rozsądny rodzić dla swojej pociechy nie chce.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
Ja w wakacje często jadę na kajaki. Świetny sport.
Chętnie wybrałbym się na wycieczkę do Indii. Zacznę...
Indie zachwycają swoją kulturą i odmiennością od...
porada: Domki drewniane
Ja mam taki mały domek drawniany na działce warzywnej...