Najlepsze Porady WypoczynekZakopane - zimowa stolica Polski

Zakopane - zimowa stolica Polski

Zakopane - zimowa stolica Polski

Już od wielu lat w Polsce utrzymuje się przekonanie, że latem najlepiej jest wybrać się nad morze, a kiedy spadnie śnieg – w góry. Nie bez przyczyny bowiem Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. To piękne tatrzańskie miasto obfituje oczywiście w atrakcje, którym towarzyszyć powinna ładna, ciepła pogoda, jednak najbardziej znane jest właśnie z wypoczynku zimowego.


Trudno się temu dziwić, w końcu ukształtowanie terenu sprzyja uprawianiu najróżniejszych sportów, a przede wszystkim narciarstwa zjazdowego. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, pojawiają się to coraz lepiej przygotowane stoki narciarskie o naprawdę wysokim standardzie. Dla górali problemem nie jest nawet brak śniegu. Korzystając ze sztucznego naśnieżania potrafią oni bowiem stanąć na wysokości zadania bez względu na niesprzyjającą aurę. Bardzo doceniane przez turystów jest również to, że trasy zjazdowe odpowiadają osobom na różnych poziomach zaawansowania, w związku z czym miejsce dla siebie znajdą tu zarówno doświadczeni narciarze czy snowboardziści, osoby, które cały czas się uczą, jak również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na stoku.

Myli się jednak ten, kto myśli, że Zakopane jest miejscem tylko i wyłącznie dla narciarzy. Można znaleźć tu wiele innych atrakcji oraz rozrywek, których być może nigdy wcześniej nie próbowaliśmy. Z tych bardziej standardowych propozycji należy wymienić z pewnością lodowiska, które zawsze przyciągają tłumy adeptów łyżwiarstwa. Kto jednak miałby ochotę na coś bardziej ekstrawaganckiego powinien spróbować przede wszystkim jazdę na skuterze. Taka wyprawa jest naprawdę świetną i niezapomnianą przygodą. Warte polecenia są również bardzo dobrze znane wszystkim kuligi. Tych które odbywają się w Zakopanem nie można jednak porównać do żadnych innych, ponieważ są one nie tylko profesjonalnie przygotowane, ale pokazują również swoim uczestnikom wspaniałe tatrzańskie krajobrazy.

Kolejna atrakcja to tak zwane wycieczki skitourowe. Wyprawy tego typu prowadzone są przez przewodnika i mogą trwać nawet kilka dni. Są one znakomitym sposobem na aktywne spędzenie urlopu. Należy pamiętać jednak, aby nie wybierać się na nie samodzielnie, bowiem warunki w górach są bardzo zmienne, a w zimie łatwo pomylić trasy. Dlatego też z atrakcji tego typu należy korzystać tylko i wyłącznie pod okiem doświadczonego opiekuna.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede...
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
porada: Squash
Gra w squasha potrafi spalić dużo kalorii!
Przydały mi się informacje z tego artykułu. Planuję...
Izrael jest wspaniałym miejscem łączącym wiele kultur......
W dzieciństwie taki obóz był dla mnie marzeniem, teraz...
Wycieczka w Bieszczady jest zawsze fajnym rozwiązaniem na...
Słaba kondycja nie przeszkadza. Nasze góry nie są aż tak...