Najlepsze Porady WypoczynekStrój w góry Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Strój w góry

Strój w góry

Kolejnym aspektem przygotowania będzie właściwy strój. Jeśli nie chodzimy po szlakach systematycznie, pewnie nie będzie nas interesowało zakupienie specjalistycznego obuwia górskiego. Nie mniej jednak konieczne będzie ubranie butów sportowych. Muszą one być wcześniej rozchodzone. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nowych butów, raczej nie sprawdzajmy ich wygody bądź jej braku na trasie.


Tam powinniśmy mieć ubrane obuwie przetestowane wcześniej i odpowiednie do warunków panujących na szlaku. Niebezpieczne odcinki powinny być pokonywane tylko przez osoby, posiadające obuwie specjalistyczne. Strój powinien być sportowy, lekki, ale nie skąpy. Pamiętajmy, że na szycie jest chłodniej i możemy bardzo się rozczarować, jeśli nie mamy na sobie nic więcej niż krótkie spodenki i koszulka z równie krótkim rękawem. Nikomu nie polecam takich eksperymentów. Pamiętajmy także, aby na szlak zabrać coś do jedzenia i do picia. Warto również wykazać się kulturą i witać wszystkie napotkane po drodze osoby. Tak bowiem nakazują pewne niepisane, ale powszechnie znane zasady chodzenia po szlakach górskich.

Dodaj komentarz

Bogdan
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Lubię chodzić po górach i wybór odpowiedniego sprzętu jest bardzo ważne, aby nie narazić się na kontuzję. Często spotykam ludzi, którzy w góry wybrali się bez odpowiedniego ubrania, a później słyszy się że ktoś złamał nogę, że GOPR musiał ściągać turystów bo byli nie przygotowani na szybką zmianę pogody. Pamiętajmy wybierając się w góry zadbajmy o dobre ubrania i o soje bezpieczeństwo.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo dobry zabieg poprawiający stan skóry twarzy. Efekty...
Toskania jest jednym z najbardziej obleganych kierunków...
Kuchnia grecka jest wyśmienita. Spożywanie warzyw i owoców...
Planując kupić zmywarkę do lokalu gastronomicznego nie...
W dzieciństwie taki obóz był dla mnie marzeniem, teraz...
Jaki rower wybrać wśród wielu modeli i rodzajów...
Domek letniskowy to wspaniały wybór. Nie obudzą nas dzieci...
Poszukując sposobu ma udane wakacje bardzo często zapominamy...