Najlepsze Porady WypoczynekJakie są uroki Toskańskich miast i miasteczek ? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jakie są uroki Toskańskich miast i miasteczek ?

Jakie są uroki Toskańskich miast i miasteczek ?

Toskania to jeden z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych regionów we Włoszech. A odwiedzają go turyści z całego świata. Prawdziwie sielskie krajobrazy, doskonała kuchnia i równie wspaniałe wina - czy turysta może marzyć o czymś więcej? Ten wspaniały region Włoch znany jest przede wszystkim za sprawą Krzywej Wieży stojącej w Pizie.


warto odwiedzić

Planując wypoczynek we Włoszech warto wpisać na swoją listę miejsc do odwiedzenia Florencję i Galerię Akademii, w której turyści mogą podziwiać siedem posągów dzieła Michała Anioła i wiele innych. Jeśli natomiast nie chcemy podziwiać zabytków, a raczej spędzić czas aktywnie, polecamy Montepulciano. Ta słynąca z wyśmienitego wina (dowiedz się więcej o włoskich napojach) oraz wspaniałych tras rowerowych okolica, zachwyca także renesansowa zabudową. Wracając do Pizy i dzwonnicy Katedry Duomo warto dodać, że całość tworzy kompleks budowli zawsze bardzo oblegany przez turystów, usytuowany na placu Piazza del Duomo. Ich zachwycający widok dopełnia cmentarz Camposanto, powstały w XVIII wieku, a w nim zapierający dech w piersi fresk Triumf Śmierci. Po Pizie turyści mogą spacerować licznymi wąskimi uliczkami, którymi mogą na chwilę przenieść się w bogaty w fascynującą roślinność Park Narodowy San Rossore.

inne ciekawe miejsca

Turystów bez wątpienia urzeknie także Siena - średniowieczne miasto wzniesione na trzech wzgórzach i zamknięte dla ruchu ulicznego. Siena słynie przede wszystkim z Piazza del Campo, gdzie co roku rozgrywane są konne wyścigi. Równie tajemniczym i zbudowanym na wzgórzu miastem jest Volterra. Wyróżniają je głównie żółte zabudowania, widoczne z daleka. Innym ciekawym miastem jest Monteriggioni, które leży na trasie pomiędzy Sieną a Florencją. To miasteczko również jest widoczne z daleka, głównie dzięki wielkiej twierdzy usytuowanej na rozległym wzgórz. Na przełomie miesięcy organizowane są tutaj imprezy historyczne, które mają na celu przypominanie czasów, gdy Toskania była sercem Europy.To tylko niewielka część toskańskich miast i miasteczek, które od wieków zachwycają turystów i zostawiają ogrom wspaniałych wspomnień. Czy zatem wciąż masz wątpliwości, czy Toskania jest odpowiednim miejscem do wypoczynku?

Dodaj komentarz

Anka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Toskania zachwyca pięknymi widokami. Byłam 2 lata temu na wycieczce i jeszcze kiedyś odwiedzę Włochy.

Gabriella
Dodano:
0
0

Toskania jest jednym z najbardziej obleganych kierunków wakacyjnych podróży. Przepiękne widoki, magiczna atmosfera i cudowni ludzie. Do tego bogactwo średniowiecznych zabytków.

Marzena
Dodano:
0
0

Krajobrazy zapierają dech w piersi. Piękny niezapomniany widok.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Słyszałam, że ten zabieg przynosi wiele korzyści dla...
Marzy mi się ślub w plenerze.
Pieczenie domowego chleba to dla mnie zbyt trudny proces.
Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie...
Mam takie urządzonko i policjanci wiedzieli co to i nie mieli...
Wakacje w Tajlandii to ponąć najdroższe wakacje z...
Pstrągowa z pewnością należy do atrakcji Podkarpacia....
porada: Iguazu
Nawet obejrzenie filmu z tamtego miejsca nie daje takiego...