Najlepsze Porady WypoczynekJakie są uroki Toskańskich miast i miasteczek ?

Jakie są uroki Toskańskich miast i miasteczek ?

Jakie są uroki Toskańskich miast i miasteczek ?

Toskania to jeden z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych regionów we Włoszech. A odwiedzają go turyści z całego świata. Prawdziwie sielskie krajobrazy, doskonała kuchnia i równie wspaniałe wina - czy turysta może marzyć o czymś więcej? Ten wspaniały region Włoch znany jest przede wszystkim za sprawą Krzywej Wieży stojącej w Pizie.


warto odwiedzić

Planując wypoczynek we Włoszech warto wpisać na swoją listę miejsc do odwiedzenia Florencję i Galerię Akademii, w której turyści mogą podziwiać siedem posągów dzieła Michała Anioła i wiele innych. Jeśli natomiast nie chcemy podziwiać zabytków, a raczej spędzić czas aktywnie, polecamy Montepulciano. Ta słynąca z wyśmienitego wina (dowiedz się więcej o włoskich napojach) oraz wspaniałych tras rowerowych okolica, zachwyca także renesansowa zabudową. Wracając do Pizy i dzwonnicy Katedry Duomo warto dodać, że całość tworzy kompleks budowli zawsze bardzo oblegany przez turystów, usytuowany na placu Piazza del Duomo. Ich zachwycający widok dopełnia cmentarz Camposanto, powstały w XVIII wieku, a w nim zapierający dech w piersi fresk Triumf Śmierci. Po Pizie turyści mogą spacerować licznymi wąskimi uliczkami, którymi mogą na chwilę przenieść się w bogaty w fascynującą roślinność Park Narodowy San Rossore.

inne ciekawe miejsca

Turystów bez wątpienia urzeknie także Siena - średniowieczne miasto wzniesione na trzech wzgórzach i zamknięte dla ruchu ulicznego. Siena słynie przede wszystkim z Piazza del Campo, gdzie co roku rozgrywane są konne wyścigi. Równie tajemniczym i zbudowanym na wzgórzu miastem jest Volterra. Wyróżniają je głównie żółte zabudowania, widoczne z daleka. Innym ciekawym miastem jest Monteriggioni, które leży na trasie pomiędzy Sieną a Florencją. To miasteczko również jest widoczne z daleka, głównie dzięki wielkiej twierdzy usytuowanej na rozległym wzgórz. Na przełomie miesięcy organizowane są tutaj imprezy historyczne, które mają na celu przypominanie czasów, gdy Toskania była sercem Europy.To tylko niewielka część toskańskich miast i miasteczek, które od wieków zachwycają turystów i zostawiają ogrom wspaniałych wspomnień. Czy zatem wciąż masz wątpliwości, czy Toskania jest odpowiednim miejscem do wypoczynku?

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Wyjazd na letni urlop to często kwestia sporna. Jedna strona...
porada: Radawa
Przykładem miejsca, które jest typową atrakcją...
porada: Radawa
Pogoda już coraz cieplejsza i słoneczko aż Cię kusi na...
Poszukując sposobu ma udane wakacje bardzo często zapominamy...