Najlepsze Porady WypoczynekJakie obostrzenia obowiązują w hotelach? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jakie obostrzenia obowiązują w hotelach?

Jakie obostrzenia obowiązują w hotelach?

Rzeczywistość, w której żyjemy wymusiła na nas konieczność dostosowania się do zupełnie nowych warunków. Epidemia wywołana rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiła, że nasze życie w niemal każdym aspekcie zmieniło się o 180 stopni. Wszechobecne obostrzenia, zakazy i nakazy czynią nasze życie codzienne nie tyle trudniejszym, co pozbawionym dostępu do produktów i usług, które dotychczas mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Kryzys bardzo mocno odcisnął się na kilku branżach, w tym na gastronomii i hotelarstwie. Z usług hotelowych można korzystać jedynie na określonych warunkach i przestrzegając szeregu zasad. Na co trzeba się przygotować, planując pobyt w hotelu?


Kto może korzystać z hoteli?

Zgodnie z rozporządzeniem hotele http://www.siedliskojanczar.pl/oferta-podstawowa/noclegi.html w naszym kraju pozostają otwarte, ale korzystać mogą z nich tylko osoby podróżujące służbowo, medycy czy sportowcy. Hotelarze zobowiązani są do zapewnienia gościom dostępu do płynów dezynfekujących. Taki preparat musi znajdować się w recepcji, przy wejściu do każdego pomieszczenia oraz w okolicach wind. Oczywiście zarówno goście, jak i pracownicy zobowiązani są do noszenia maseczek w obiekcie. W wielu obiektach pracownicy mierzą gościom temperaturę przed wejściem do obiektu. Podczas meldunku należy zachować bezpieczną odległość. Hotele bardzo często zastrzegają także, że preferują płatności bezgotówkowe.

Jak wygląda pobyt w hotelu?

Goście hotelowi mogą sami decydować, kiedy chcą mieć posprzątane lub kiedy można dokonać wymiany ręczników. Do sprzątania pokoi stosowane są profesjonalne środki, zapewniające odpowiednią dezynfekcję powierzchni. Hotelowe restauracje nie serwują posiłków na miejscu, a jedynie z serwisem bezpośrednio do pokoju. Wszelkie wewnętrzne i zewnętrzne place zabaw dla dzieci muszą pozostać zamknięte. Podobnie z basenami, saunami i strefami wellness. W każdym pomieszczeniu hotelowym muszą znajdować się odpowiednie materiały, przypominające o konieczności zasłaniania ust i nosa, zachowania odległości i dezynfekcji rąk. W wielu obiektach goście otrzymują przy meldunku maseczki oraz małej pojemności płyny do dezynfekcji. Nie można korzystać z suszarek, klimatyzacji czy pomieszczeń wspólnych.

Zachowaj ostrożność

Mimo tak wielu zakazów i nakazów, nadal możemy podróżować i korzystać z atrakcji turystycznych na terenie kraju. Jako, że w wielu obiektach noclegowych nie przebywamy sami, musimy stosować się do narzuconych nakazów. Nie tylko dlatego, że trzeba, ale aby nie dawać dyskomfortu pozostałym gościom hotelowym. Jeżeli planujesz podróż w okolice Jarosławia, wybierz hotel Coloseum https://www.hotelcoloseum.pl/ . W obiekcie przestrzegane są wszystkie zasady bezpieczeństwa, dzięki czemu goście mogą czuć się komfortowo. Pyszne jedzenie, miła atmosfera i piękna okolica. Czego chcieć więcej w tym trudnym czasie?

Dodaj komentarz

Anka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Często podróżuję służbowo i korzystam z hoteli.

Paulina
Dodano:
0
0

Zachowanie ostrożności to podstawa.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Garderoba w sypialni to bardzo praktyczne rozwiązanie,...
Bardzo podobają mi się samochody po takich modyfikacjach....
Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
porada: Domek w Radawie
Pamiętam, że rodzice zabierali mnie nad Radawę gdy byłam...
Ciekawy pomysł na zabicie czasu moim dzieciom. Wakacje wcale...
Wietnam to moje podróżnicze marzenie numer jeden!
Izrael jest wspaniałym miejscem łączącym wiele kultur......