Najlepsze Porady WypoczynekJakie miejsca warto zwiedzić w Izraelu ? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jakie miejsca warto zwiedzić w Izraelu ?

Jakie miejsca warto zwiedzić w Izraelu ?

Aby obejrzeć Ścianę Płaczu w Jerozolimie, należy się dosyć dokładnie przygotować do podróży. Po pierwsze – zakupić bilet lotniczy do Izraela. Po drugie – zorganizować sobie transport do tego pięknego miejsca. Po trzecie – wynająć lokalnego przewodnika, który wprowadzi nas w reguły rządzące życiem miasta. A jest czego się uczyć. 


Odmienna religia zawsze wiąże się z odmiennymi tradycjami, co z kolei przekłada się na różne konwenanse społeczne. Oprócz Ściany Płaczu, czyli najświętszego miejsca Żydów, w Jerozolimie znajduje się również Via Dolores – miejsce procesu, drogi krzyżowej i śmierci Jezusa, a także Haram ash – Sharif. Wzgórze Świątynne, bo tak tłumaczy się tę nazwę na język polski, to z kolei miejsce kultu wyznawców islamu. To tam nastąpiło wniebowzięcie Mahometa, dlatego też miejsce jest tak bliskie sercu każdemu muzułmaninowi. Jednak Izrael to nie tylko stara i zabytkowa Jerozolima. To także nowoczesna Hajfa, miejsce w którym kwitnie nowoczesny przemysł i handel.

To jedno z najbardziej, jeśli nie najbardziej rozwinięte miasto tego państwa. Pod względem powierzchni i liczby mieszkańców plasuje się na trzecim miejscu. Jego piękno podziwiać można wykupując bilety lotnicze do Izraela – wtedy to też będziemy mieli szansę podziwiać błękitne wody Morza Śródziemnego, nad którym jest położona. Szczególnie malownicze są stare dzielnice mieszkaniowe, wciśnięte w zbocza góry Karmel. Powyżej nich znajdują się nowocześniejsze, młodsze budynki, z których rozciąga się widok na całą okolicę. Przy dobrej pogodzie zobaczyć stamtąd można nawet granicę z Libanem.

Dodaj komentarz

Fabian
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Izrael to fajny kierunek na wakacje, jeżeli ktoś lubi zwiedzanie.

Paula
Dodano:
0
0

Izrael jest wspaniałym miejscem łączącym wiele kultur... Dodatkowo posiada tak wspaniałą architekturę... Niesamowite miejsce.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Nowy rok to walka o lepszą sylwetkę, zabiegi modelujące...
Polecam morsowanie, szczególnie dla osób z problemami żylnymi.
Laserowe zamykanie naczynek to coś zdecydowanie dla mnie.
Serdecznie polecam zabieg z wykorzystaniem lasera, skóra po...
Piękna sala na wesele z wyśmienitym jedzeniem. Byłam tam...
porada: Strój w góry
Najważniejsze są buty, resztę można jakoś tam dobrać....
Szkoda, że żadna szkoła w mojej okolicy nie organizuje dla...
W czasie pandemii raczej nie zdecydowałabym się na Chiny...