Najlepsze Porady WypoczynekJakie miejsca warto zwiedzić w Izraelu ? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jakie miejsca warto zwiedzić w Izraelu ?

Jakie miejsca warto zwiedzić w Izraelu ?

Aby obejrzeć Ścianę Płaczu w Jerozolimie, należy się dosyć dokładnie przygotować do podróży. Po pierwsze – zakupić bilet lotniczy do Izraela. Po drugie – zorganizować sobie transport do tego pięknego miejsca. Po trzecie – wynająć lokalnego przewodnika, który wprowadzi nas w reguły rządzące życiem miasta. A jest czego się uczyć. 


Odmienna religia zawsze wiąże się z odmiennymi tradycjami, co z kolei przekłada się na różne konwenanse społeczne. Oprócz Ściany Płaczu, czyli najświętszego miejsca Żydów, w Jerozolimie znajduje się również Via Dolores – miejsce procesu, drogi krzyżowej i śmierci Jezusa, a także Haram ash – Sharif. Wzgórze Świątynne, bo tak tłumaczy się tę nazwę na język polski, to z kolei miejsce kultu wyznawców islamu. To tam nastąpiło wniebowzięcie Mahometa, dlatego też miejsce jest tak bliskie sercu każdemu muzułmaninowi. Jednak Izrael to nie tylko stara i zabytkowa Jerozolima. To także nowoczesna Hajfa, miejsce w którym kwitnie nowoczesny przemysł i handel.

To jedno z najbardziej, jeśli nie najbardziej rozwinięte miasto tego państwa. Pod względem powierzchni i liczby mieszkańców plasuje się na trzecim miejscu. Jego piękno podziwiać można wykupując bilety lotnicze do Izraela – wtedy to też będziemy mieli szansę podziwiać błękitne wody Morza Śródziemnego, nad którym jest położona. Szczególnie malownicze są stare dzielnice mieszkaniowe, wciśnięte w zbocza góry Karmel. Powyżej nich znajdują się nowocześniejsze, młodsze budynki, z których rozciąga się widok na całą okolicę. Przy dobrej pogodzie zobaczyć stamtąd można nawet granicę z Libanem.

Dodaj komentarz

Fabian
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Izrael to fajny kierunek na wakacje, jeżeli ktoś lubi zwiedzanie.

Paula
Dodano:
0
0

Izrael jest wspaniałym miejscem łączącym wiele kultur... Dodatkowo posiada tak wspaniałą architekturę... Niesamowite miejsce.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Słyszałam, że ten zabieg przynosi wiele korzyści dla...
Marzy mi się ślub w plenerze.
Pieczenie domowego chleba to dla mnie zbyt trudny proces.
Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie...
Bieszczady to wspaniałe miejsce dla każdego. Są góry...
Słaba kondycja nie przeszkadza. Nasze góry nie są aż tak...
porada: Domki drewniane
Domek letniskowy to zawsze dobry plan n wakacje, czy majówkę.
porada: Agroturystyka
Szkoda, że nie ma takich obozów dla dzieci na wsi. 2...