Najlepsze Porady WypoczynekCo zwiedzać w Izraelu ?

Co zwiedzać w Izraelu ?

Co zwiedzać w Izraelu ?

Aby obejrzeć Ścianę Płaczu w Jerozolimie, należy się dosyć dokładnie przygotować do podróży. Po pierwsze – zarezerwować loty do Izraela. Po drugie – zorganizować sobie transport do tego pięknego miejsca. Po trzecie – wynająć lokalnego przewodnika, który wprowadzi nas w reguły rządzące życiem miasta. A jest czego się uczyć. 


Odmienna religia zawsze wiąże się z odmiennymi tradycjami, co z kolei przekłada się na różne konwenanse społeczne. Oprócz Ściany Płaczu, czyli najświętszego miejsca Żydów, w Jerozolimie znajduje się również Via Dolores – miejsce procesu, drogi krzyżowej i śmierci Jezusa, a także Haram ash – Sharif. Wzgórze Świątynne, bo tak tłumaczy się tę nazwę na język polski, to z kolei miejsce kultu wyznawców islamu. To tam nastąpiło wniebowzięcie Mahometa, dlatego też miejsce jest tak bliskie sercu każdemu muzułmaninowi. Jednak Izrael to nie tylko stara i zabytkowa Jerozolima. To także nowoczesna Hajfa, miejsce w którym kwitnie nowoczesny przemysł i handel.

To jedno z najbardziej, jeśli nie najbardziej rozwinięte miasto tego państwa. Pod względem powierzchni i liczby mieszkańców plasuje się na trzecim miejscu. Jego piękno podziwiać można wykupując bilet lotniczy – wtedy to też będziemy mieli szansę podziwiać błękitne wody Morza Śródziemnego, nad którym jest położona. Szczególnie malownicze są stare dzielnice mieszkaniowe, wciśnięte w zbocza góry Karmel. Powyżej nich znajdują się nowocześniejsze, młodsze budynki, z których rozciąga się widok na całą okolicę. Przy dobrej pogodzie zobaczyć stamtąd można nawet granicę z Libanem.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
Poszukujesz w pełni komfortowej formy zakwaterowania w...
Indie zachwycają swoją kulturą i odmiennością od...
Mam sporo znajomych, którzy jeżdżą do Australii lub...
Indie to bogaty kulturowo kraj, który chciałabym kiedyś...