Najlepsze Porady UrodaStroje kaszubskie

Stroje kaszubskie

Stroje kaszubskie https://strojeludowe.wordpress.com

Ubiór to, coś co noszą wszyscy w każdym kraju bez względu na kolor skóry czy wyznanie. Tak było od zawsze i tak jest do dnia dzisiejszego. Człowiek od najdawniejszych czasów podążał za modą w każdej epoce było coś modnego. Stroje jakie noszono świadczyły o kulturze i bogactwie. Jednak żaden z nich nie zapisał się tak mocno i trwale w tradycji i kulturze jak strój kaszubski.


Z historii możemy dowiedzieć się, że w dawnych czasach chłopi strój wkładali tylko na szczególne okazje, bo już sama jego nazwa odnosi się do czegoś odświętnego. Zresztą ludzie ze wsi byli za biedni żeby mogli się stroić. Stroje kaszubskie nie nosiły nawet dzieci, dopiero w okresie Młodej Polski ubieranie dzieci w stroje stało się modne. Stroje ludowe ze względu na tradycje historyczne, kulturowe oraz region spowodowały że istnieją one w kilku odmianach np. stroje ludowe rzeszowskie, krakowskie, kaszubskie czy góralskie.

 

Dlatego też różnorodność tradycji można poznawać właśnie poprzez strój kaszubski. Niektóre z nich różnią się od siebie kolorem, materiałem, formą, krojem i sposobem zdobienia. Stroje ludowe z każdego regionu kraju ma swoją historię i tradycję. Są one bardzo zróżnicowane, co zależało od czasu i miejsca w którym powstały.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...