08.02.2024

Makijaż teatralny

Makijaż teatralny

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij

Wśród rozlicznych rodzajów makijażu jaki możliwy jest dzisiaj do wykonania, szczególnie specyficznym typem jest makijaż teatralny. W zasadzie korzysta się z niego wyłącznie na specjalne okazje albo po prostu wtedy kiedy podejmujemy się pracy na scenie.


Wówczas zwyczajne pomalowanie się jakiego dokonujemy na co dzień nie jest wystarczające do tego, aby prezentować się odpowiednio na estradzie oraz zdjęciach. W związku z tym popularne jest korzystanie z profesjonalnych usług świadczonych przez stosownie wykwalifikowanych stylistów trudniących się właśnie makijażem teatralnym. W gruncie rzeczy wykonanie takiego makijażu nie jest wcale prostą sprawą, bowiem w grę wchodzi tu po pierwsze odpowiednia charakteryzacja - odpowiednia dla danej scenerii, roli i charakteru spektaklu, a po drugie nie bez znaczenia pozostaje również sporo walorów technicznych typu rozstawienie świateł.  Dzięki wysokiej jakości kosmetykom przeznaczonym do wykonywania tego rodzaju make upu aktorzy mogą cieszyć się trwałym i komfortowym wyglądem nawet i przez kilkanaście godzin.
Tak więc nie ma obaw o to, że makijaż się zmyje, rozetrze lub spłynie z twarzy. W makijażu teatralnym liczy się przede wszystkim wygląd konkretnego pomieszczenia. 

Dokładniej rzecz biorąc chodzi o to, że w nieco przyciemnionych warunkach delikatne i mało wyraziste kolory cieni czy pudrów kompletnie nie są widoczne. W związku z tym makijaż teatralny opiera się więc na wieczorowym, dość mocnym podkreśleniu oczu i rzucającym się w oczy zarysie kości policzkowych.
Nierzadko make up tego rodzaju ma za zadanie wyrażać czyjeś emocje takie jak między innymi smutek, radość czy cierpienie. By uwydatnić ból i złość malowane są niewielkie kreseczki idące w dół od kącików ust. Są to tak zwane cienie opadające. Przeciwny efekty uzyskuje się zaś poprzez zastosowanie cieni wznoszących, które modyfikują nasz wizerunek tak, że sprawiamy wrażenie osoby optymistycznej i wesołej. By mocnym oświetleniu warto natomiast zastosować spore ilości różów, przy słabym zaś postawić na beże.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności