Najlepsze Porady UrodaFibryna bogatopłytkowa - rewolucja w medycynie estetycznej

Fibryna bogatopłytkowa - rewolucja w medycynie estetycznej

Fibryna bogatopłytkowa  - rewolucja w medycynie estetycznej

Choć upływającego czasu nie da się zatrzymać, to jednak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dają gwarancję pięknego i zdrowego wyglądu skóry. Coraz więcej osób woli też mniej inwazyjne i bardziej naturalne zabiegi estetyczne zamiast operacji chirurgicznych, które wiążą się z długim czasem rekonwalescencji i ryzykiem powikłań. Zapotrzebowanie to wykorzystała firma Mesologic opracowując metodę odmładzającą, która jest przełomem w tego typu zabiegach. 


 I-PRF to fibryna bogatopłytkowa, która w porównaniu do osocza bogatopłytkowego (PRP) zawiera znacznie większą koncentrację płytek krwi. Choć obie substancje pozyskiwane są w taki sam sposób to jednak różni je proces wirowania. Ten w przypadku fibryny bogatopłytkowej jest znacznie wolniejszy, co z kolei przekłada się na inne jego właściwości.
Najważniejszą z nich jest bardzo wysokie stężenie komórek macierzystych, które efektownie wpływają na regenerację skóry. Dzięki temu, że fibryna bogatopłytkowa pozyskiwana jest z własnej krwi pacjenta, nie istnieje tu ryzyko nietolerancji czy alergii.
Aby uzyskać czysty, skoncentrowany preparat potrzebne są dwa specjalistyczne urządzenia: wirówka do PRF, która dokładnie oddziela osocze od krwi oraz Plasma Gel Maker do produkcji autologicznego wypełniacza tkankowego.
Jednym z zabiegów, do których wykorzystywana jest fibryna strukturalna i komórkowa jest SCF+. To bardzo skuteczna kuracja stosowana gównie w okolicy czoła, oczu, policzków i ust. Jej efektem jest odbudowa struktury skóry oraz wyraźna poprawa jej ujędrnienia i gęstości. Oprócz redukcji zmarszczek, czy poprawy elastyczności skóry fibryna bogatopłytkowa znajduje zastosowanie także w redukcji łysienia ponieważ stymuluje wzrost mieszków włosowych.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Uroda to jedna z najszerzej rozwijających się branży, w...