08.02.2024

Fibryna bogatopłytkowa - rewolucja w medycynie estetycznej

Fibryna bogatopłytkowa  - rewolucja w medycynie estetycznej

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Tomasz Adamczyk
omasz jest entuzjastą ogrodnictwa i ekspertem od pielęgnacji roślin. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin w ogrodzie i na balkonie, dbania o trawniki oraz tworzenia harmonijnych kompozycji roślinnych.
Udostępnij

Choć upływającego czasu nie da się zatrzymać, to jednak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dają gwarancję pięknego i zdrowego wyglądu skóry. Coraz więcej osób woli też mniej inwazyjne i bardziej naturalne zabiegi estetyczne zamiast operacji chirurgicznych, które wiążą się z długim czasem rekonwalescencji i ryzykiem powikłań. Zapotrzebowanie to wykorzystała firma Mesologic opracowując metodę odmładzającą, która jest przełomem w tego typu zabiegach. 


 I-PRF to fibryna bogatopłytkowa, która w porównaniu do osocza bogatopłytkowego (PRP) zawiera znacznie większą koncentrację płytek krwi. Choć obie substancje pozyskiwane są w taki sam sposób to jednak różni je proces wirowania. Ten w przypadku fibryny bogatopłytkowej jest znacznie wolniejszy, co z kolei przekłada się na inne jego właściwości.
Najważniejszą z nich jest bardzo wysokie stężenie komórek macierzystych, które efektownie wpływają na regenerację skóry. Dzięki temu, że fibryna bogatopłytkowa pozyskiwana jest z własnej krwi pacjenta, nie istnieje tu ryzyko nietolerancji czy alergii.
Aby uzyskać czysty, skoncentrowany preparat potrzebne są dwa specjalistyczne urządzenia: wirówka do PRF, która dokładnie oddziela osocze od krwi oraz Plasma Gel Maker do produkcji autologicznego wypełniacza tkankowego.
Jednym z zabiegów, do których wykorzystywana jest fibryna strukturalna i komórkowa jest SCF+. To bardzo skuteczna kuracja stosowana gównie w okolicy czoła, oczu, policzków i ust. Jej efektem jest odbudowa struktury skóry oraz wyraźna poprawa jej ujędrnienia i gęstości. Oprócz redukcji zmarszczek, czy poprawy elastyczności skóry fibryna bogatopłytkowa znajduje zastosowanie także w redukcji łysienia ponieważ stymuluje wzrost mieszków włosowych.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Stosuje zabiegi z osoczem od jakiegoś czasu, nie wiedziałam o fibrynie bogatopłytkowej... zapytam w moim salonie.
~Agata
08.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności