Najlepsze Porady TechnologieTesty fotelików samochodowych Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Testy fotelików samochodowych

Testy fotelików samochodowych

Na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików samochodowych, jednak nie każdy z nich przetestowany został pod kątem bezpieczeństwa. Dla wielu rodziców testy są decydującą kwestią przy wyborze fotelika. Dzięki temu nie muszą się martwić czy taki fotelik będzie w stanie utrzymać dziecko podczas kolizji, ani czy zapewni on odpowiednią ochronę w przypadku zderzeń bocznych. Najpopularniejsze wśród tego typu badań są testy ADAC, które uznawane są najbardziej wiarygodne i prestiżowe.


ADAC jest niemiecką niezależną organizacją, która od lat testuje foteliki wypuszczane na rynek pod kątem bezpieczeństwa. Są one badane w warunkach laboratoryjnych z zastosowaniem specjalnego sprzętu i urządzeń do pomiaru. Jednym z najważniejszych elementów tego badania są crash testy, czyli specjalne symulacje wykonywane przy pomocy pojazdu lub specjalnego szkieletu imitującego prawdziwy samochód. Podczas testów wykorzystuje się również manekiny, przypominające wzrostem i wagą dziecko. Są to specjalne manekiny przygotowane do celów badawczych, które posiadają czujniki pomiarowe. Swoją budową manekiny również nawiązują do wyglądu dziecka, na poszczególnych etapach rozwoju - od noworodka, aż po nastolatka. Testy zderzeniowe polegają na symulacji zderzeń czołowych i bocznych z odpowiednią prędkością. Dzięki czujnikom rozmieszczonym gęsto w konstrukcji manekinów, można otrzymać szczegółowe informacje na temat tego, co dzieje się z dzieckiem podczas kolizji.

Oprócz crash testów odbywają się również testy statyczne, które polegają na sprawdzeniu obsługi fotelika oraz stopnia prawdopodobieństwa niewłaściwego zapięcia fotelika. Pod uwagę jest brana także ergonomia użytkowania oraz łatwość utrzymania tapicerki w czystości. Podczas testów bierze się także pod lupę materiały, z których wykonany został fotelik sprawdzając, czy nie są obecne w nich szkodliwe substancje, które mogłyby zagrażać zdrowiu dziecka. Na podstawie wszystkich informacji wyciągana jest końcowa ocena, której największą część stanowi poziom bezpieczeństwa danego fotelika, a dalszej kolejności obsługa i ergonomia. Jeśli pozostałe z parametrów wykraczają poza normę to również mogą wpłynąć na końcową notę.

Więcej informacji o testach fotelików samochodowych dostępnych jest w serwisie www.ranking-foteliki.pl

Dodaj komentarz

Bożena
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Trzeba dokładnie wybierać fotelik samochodowy dla naszego dziecka.. Przecież chodzi o jego życie.

Klaudia
Dodano:
0
0

Warto kupować przetestowane foteliki, wiadomo że nasza pociecha jest w nim bezpieczna,


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede...
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
porada: Squash
Gra w squasha potrafi spalić dużo kalorii!
Przydały mi się informacje z tego artykułu. Planuję...
W oknach najważniejsza jest właśnie szczelność, ona...
porada: Płyty meblowe
Ja staram się takie materiały zamawiać wprost od...
Sklejek używam nie od dziś. Są świetną alternatywą dla...
Takie meble nadają się do kuchni ale w restauracji lub...