Najlepsze Porady TechnologiePopularne komunikatory - czy to dobre rozwiązanie?

Popularne komunikatory - czy to dobre rozwiązanie?

Popularne komunikatory - czy to dobre rozwiązanie?

Podstawową cechą popularnych komunikatorów internetowych jest ich dostępność. Nie są one jednak pozbawione wad, które w przypadku firm mają ogromne znaczenie.

Pierwszą zasadniczą wadą jest fakt, że informacje przekazywane przy pomocy popularnych komunikatorów internetowych nie są zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem.


Pomimo tego, że nie są one przechowywane na serwerze, to w czasie ich przesyłania są dostępne nawet dla średnio zaawansowanych użytkowników dysponujących odpowiednim oprogramowaniem. Zastanówmy się więc, czy wartość informacji przekazywanych za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych pozwala nam na podjęcie takiego ryzyka.

 

Kolejną cechą, która jest jednocześnie pewną zaletą, ale może w niektórych okolicznościach zaszkodzić firmie jest dostęp do informacji z różnych miejsc, różnych komputerów i, co tu dużo mówić, osób znających lub pootrafiących złamać hasło do danego profilu. Dochodzi do tego fakt, że hasła często są zapisywane w programie, co daje skolei możliwość nieautoryzowanego dostępu praktycznie każdemu. Z faktem dostępu z różnych miejsc wiąże się również niespójność archiwum, co znacznie utrudnia, często uniemożliwia wyszukanie informacji. Sam fakt przechowywania archiwum rozmów firmowych na nierzadko niezabezpieczonych odpowiednio komputerach prywatnych również jest ogromną wadą.

 

Wszystkie te wady są do uniknięcia w przypadku zastosowania komunikatora dla firm stworzonego na zamówienie przez wykwalifikowany zespół programistyczny.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...