Najlepsze Porady TechnologiePłyty ceramiczne Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Płyty ceramiczne

Płyty ceramiczne

Płyty ceramiczne to jedne z najbardziej popularnych płyt grzewczych. Należą do kategorii płyt elektrycznych, które szczególnie często wybierane są do kuchni nowoczesnych, w których gości wyszukany styl i wysoka estetyka. Prezentują się rewelacyjnie, są też funkcjonalne i praktyczne w użytkowaniu. Godna polecenia jest naszym zdaniem płyta ceramiczna dwupalnikowa, sterowana dotykowo i prezentuje się bardzo efektownie.


W płytach ceramicznych ciepło wytwarzane jest przy wykorzystaniu grzałek elektrycznych. Ten rodzaj płyty przeciwstawiany jest czasem płycie gazowej, bywa też porównywany do płyty indukcyjnej. Podstawową zaletą modelu ceramicznego będzie stosunkowo niski koszt zakupu - w porównaniu do opcji indukcyjnej. Czas gotowania znacznie się tu skraca w porównaniu do płyty gazowej. Jest to płyta bardzo wygodna w użytkowaniu oraz w utrzymaniu czystości. Najczęściej płyty elektryczne mają wiele funkcji dodatkowych, co znacznie ułatwia i usprawnia proces przygotowywania posiłków. Ten rodzaj płyty grzewczej ma jednak także pewne wady, ograniczenia. Przede wszystkim nie mamy możliwości, by gotować w sytuacji, gdy chwilowo utracimy dopływ prądu. Taka płyta może być nieco droższa w eksploatacji niż jej gazowy odpowiednik. W niektórych modelach, gdzie nie ma stosownych zabezpieczeń użytkując płytę elektryczną można się poparzyć - poprzez dotknięcie nagrzanej płyty.  

Dodaj komentarz

Joanna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W bloku posiadam małą kuchnię i takie rozwiązanie jest bardzo dobre niż posiadanie kuchenki gazowej. Płyta ceramiczna pozwala na zaostrzenie miejsca. Zamiast kuchenki możemy wstawić dodatkową szafkę czy zmywarkę do naczyń.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Ja uwielbiam mieszkać w centrum, zawsze coś się dzieje, a...
Dokładnie tak, przed założeniem konta należy sprawdzić...
Dla mnie inwestycja w mieszkanie to najlepsza inwestycja, gdy...
porada: Własna firma
Co raz więcej firm chce zatrudniać innych pracowników,...
Dobry materiał na wszelkich szafek, zwłaszcza gdy musimy je...
W piekarni posiadam taki sprzęt. Działa dobrze, solidnie...
U mnie w domu mamy tyle domowników, że po obiedzie przydaje...
Dokładnie to bardzo porządny materiał często spotykany na...