Najlepsze Porady TechnologiePłyty ceramiczne Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Płyty ceramiczne

Płyty ceramiczne

Płyty ceramiczne to jedne z najbardziej popularnych płyt grzewczych. Należą do kategorii płyt elektrycznych, które szczególnie często wybierane są do kuchni nowoczesnych, w których gości wyszukany styl i wysoka estetyka. Prezentują się rewelacyjnie, są też funkcjonalne i praktyczne w użytkowaniu. Godna polecenia jest naszym zdaniem płyta ceramiczna dwupalnikowa, sterowana dotykowo i prezentuje się bardzo efektownie.


W płytach ceramicznych ciepło wytwarzane jest przy wykorzystaniu grzałek elektrycznych. Ten rodzaj płyty przeciwstawiany jest czasem płycie gazowej, bywa też porównywany do płyty indukcyjnej. Podstawową zaletą modelu ceramicznego będzie stosunkowo niski koszt zakupu - w porównaniu do opcji indukcyjnej. Czas gotowania znacznie się tu skraca w porównaniu do płyty gazowej. Jest to płyta bardzo wygodna w użytkowaniu oraz w utrzymaniu czystości. Najczęściej płyty elektryczne mają wiele funkcji dodatkowych, co znacznie ułatwia i usprawnia proces przygotowywania posiłków. Ten rodzaj płyty grzewczej ma jednak także pewne wady, ograniczenia. Przede wszystkim nie mamy możliwości, by gotować w sytuacji, gdy chwilowo utracimy dopływ prądu. Taka płyta może być nieco droższa w eksploatacji niż jej gazowy odpowiednik. W niektórych modelach, gdzie nie ma stosownych zabezpieczeń użytkując płytę elektryczną można się poparzyć - poprzez dotknięcie nagrzanej płyty.  

Dodaj komentarz

2018
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja mam taką płytę ceramiczną, gotuje się na niej bardzo szybko. Kiedyś, może 10 lat temu, był problem z zakupem tanich garnków do tego rodzaju kuchenek, ale teraz są wszędzie.

Joanna
Dodano:
0
0

W bloku posiadam małą kuchnię i takie rozwiązanie jest bardzo dobre niż posiadanie kuchenki gazowej. Płyta ceramiczna pozwala na zaostrzenie miejsca. Zamiast kuchenki możemy wstawić dodatkową szafkę czy zmywarkę do naczyń.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo podobają mi się samochody po takich modyfikacjach....
Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Sklep Italia Style ma świetną jakość stelaży.
Mam zamiar wykonać tuning optyczny w moim BMW.
Bardzo ciekawa publikacja.
Dzięki tej publikacji dużo się dowiedziałem.
Tonery DMD to świetna jakość.