Najlepsze Porady TechnologieJakie drewno na meble Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jakie drewno na meble

Jakie drewno na meble

Wiele osób z nas marzy, aby pomieszczenia w swoim domu upiększyć meblami z drewna. Meble drewniane dają niepowtarzalny klimat, ale też trzeba koniecznie wiedzieć jakie drewno na meble lub żaluzje meblowe będzie najlepsze. Bez wątpienia drewno jest najtrwalszym, a zarazem najlepszym materiałem na meble np. krzesło z drewna olchowego, łóżko z drewna dębowego oraz piękny lecz drogi orzech. Jednak najpopularniejszym drewnem często wykorzystywanym do produkcji mebli jest sosna, świerk, buk, dąb, olcha.


Można powiedzieć, że świerk jako drewno na meble lepiej nie stosować, bardziej nadaje się na materiał budowlany. Sosna, z której zrobiony jest meble ma kolor delikatnie żółtawy bez przebarwień. Jest wytrzymały, dobrze się barwi i cenowo sosna jest przystępna. Buk jak wiadomo to drewno twarde, które ma mało widoczne usłojenia jest bardzo wytrzymałe.

 

Poza stołami i krzesłami jako meble raczej nie często spotykane. Olcha to drewno na meble miękkie, barwione we wszystkich kolorach i stylach. Dąb jest twardy i ciężki. Jego głębokie pory podkreślają rustykalny charakter. Meble z niego zrobione we wszystkich stylach prezentują się pięknie i oczywiście są dużo droższe.

 

A drewno na meble lipowe? Czy jest odpowiednim materiałem? Słyszy się przecież o wielu rzeźbach wykonanych z tego rodzaju drewna. Może jest za słabe? Drewno lipowe jest bardzo miękkie i chyba przez to mało kto decyduje się np. na komodę czy krzesła.

Dodaj komentarz

Monika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Meblarstwo to wcale nie jest taka prosta sprawa. Trzeba się na tym znać.

Dorota
Dodano:
0
0

Ja wybrałabym sosnę.

Sarunia
Dodano:
0
0

Meblarstwo tworzy teraz świetne jakościowo produkty.

Dominik
Dodano:
0
0

Zastanawia mnie to czy gdy wykonujemy meble z naturalnego litego drewna, to czy na prawdę trzeba go malować drewnochronem, potem lakierem a potem jeszcze jakąś warstwą... Przecież kiedyś nie było tych wszystkich specyfików i meble wytrzymywały lata. Zastanawia mnie czy to nie jest robienie sztucznych potrzeb i wciskanie klientom niepotrzebnych produktów.

Igor
Dodano:
0
0

Warto przeczytać i wybrać odpowiednie drewno na nasze meble.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede...
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
porada: Squash
Gra w squasha potrafi spalić dużo kalorii!
Przydały mi się informacje z tego artykułu. Planuję...
Mądry artykuł! Im więcej opakowań kartonowych czy...
Meblarstwo tworzy teraz świetne jakościowo produkty.
Ochronne ubranie powinno być zapewnione każdemu...
Mam połączony salon z kuchnią za pomocy ścianki w której...