Najlepsze Porady TechnologieJakie drewno na meble Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jakie drewno na meble

Jakie drewno na meble

Wiele osób z nas marzy, aby pomieszczenia w swoim domu upiększyć meblami z drewna. Meble drewniane dają niepowtarzalny klimat, ale też trzeba koniecznie wiedzieć jakie drewno na meble lub żaluzje meblowe będzie najlepsze. Bez wątpienia drewno jest najtrwalszym, a zarazem najlepszym materiałem na meble np. krzesło z drewna olchowego, łóżko z drewna dębowego oraz piękny lecz drogi orzech. Jednak najpopularniejszym drewnem często wykorzystywanym do produkcji mebli jest sosna, świerk, buk, dąb, olcha.


Można powiedzieć, że świerk jako drewno na meble lepiej nie stosować, bardziej nadaje się na materiał budowlany. Sosna, z której zrobiony jest meble ma kolor delikatnie żółtawy bez przebarwień. Jest wytrzymały, dobrze się barwi i cenowo sosna jest przystępna. Buk jak wiadomo to drewno twarde, które ma mało widoczne usłojenia jest bardzo wytrzymałe.

 

Poza stołami i krzesłami jako meble raczej nie często spotykane. Olcha to drewno na meble miękkie, barwione we wszystkich kolorach i stylach. Dąb jest twardy i ciężki. Jego głębokie pory podkreślają rustykalny charakter. Meble z niego zrobione we wszystkich stylach prezentują się pięknie i oczywiście są dużo droższe.

 

A drewno na meble lipowe? Czy jest odpowiednim materiałem? Słyszy się przecież o wielu rzeźbach wykonanych z tego rodzaju drewna. Może jest za słabe? Drewno lipowe jest bardzo miękkie i chyba przez to mało kto decyduje się np. na komodę czy krzesła.

Dodaj komentarz

Sarunia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Meblarstwo tworzy teraz świetne jakościowo produkty.

Dominik
Dodano:
0
0

Zastanawia mnie to czy gdy wykonujemy meble z naturalnego litego drewna, to czy na prawdę trzeba go malować drewnochronem, potem lakierem a potem jeszcze jakąś warstwą... Przecież kiedyś nie było tych wszystkich specyfików i meble wytrzymywały lata. Zastanawia mnie czy to nie jest robienie sztucznych potrzeb i wciskanie klientom niepotrzebnych produktów.

Igor
Dodano:
0
0

Warto przeczytać i wybrać odpowiednie drewno na nasze meble.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Przeważnie młodzi ludzie inwestują w tuning swoich...
Wybór dobrych i wydajnych maszyn do produkcji ciastek jest...
Urządzenia chłodnicze są niezbędne w gastronomii....
Wybór sprzętu gastronomicznego do lokalu jest bardzo ważne....