Najlepsze Porady TechnologieJakie błędy popełniają najczęściej użytkownicy klimatyzacji? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jakie błędy popełniają najczęściej użytkownicy klimatyzacji?

Jakie błędy popełniają najczęściej użytkownicy klimatyzacji?

Klimatyzacja to w dzisiejszych czasach "must have" w przestrzeni biura, a coraz częściej również w domach. Klimatyzacja Rzeszów jest idealnym sposobem na schłodzenie lub podgrzanie przestrzeni, w której przebywamy. Jest to urządzenie proste i intuicyjne, jednakże niektórzy z nas wciąż popełniają błędy podczas jej użytkowania. Jakie są najczęstsze błędy związane z użytkowaniem klimatyzacji?


Utrzymywanie za niskiej temperatury

Mamy tendencję do nadmiernego chłodzenia pomieszczeń, co szczególnie jest widoczne w biurach, gdzie w lecie na zewnątrz jest po 30o C, a ludzie siedzą w biurach w grubych swetrach. Zimą optymalna temperatura w biurach powinna wynosić 23 lub 24C, natomiast latem często nastawiana jest nawet na 18C. Warto wiedzieć, że latem temperatura powinna być maksymalnie o 5 stopni niższa niż na zewnątrz, aby uniknąć problemów zdrowotnych. Temperaturą zalecaną, którą można ustawić jako temperaturę domyślną, jest ok. 25 do 26C.

Otwieranie okien przy klimatyzacji

Kolejnym grzeszkiem podczas używania klimatyzacji jest otwieranie okien. Żeby klimatyzacja działała prawidłowo i chłodziła, wszystkie okna powinny być zamknięte. Jeżeli okna i drzwi pozostawimy otwarte, przy włączonej klimatyzacji urządzenie cały czas będzie pracowało z maksymalną mocą i nie będzie chłodzić pomieszczenia, a zużyje ogromne ilości energii.

Częsta zmiana temperatury

Bardzo częste zmienianie temperatury jest kolejnym błędem, który popełniamy podczas korzystania z klimatyzacji — zazwyczaj problem ten pojawia się w domu, gdzie każdy jego użytkownik chce dostosować temperaturę do swoich indywidualnych oczekiwań. Zbyt częste zmiany temperatur mogą doprowadzić do zawieszenia się urządzenia, co doprowadzi do konieczności jego zresetowania, dlatego lepszym rozwiązaniem jest ustalenie jednej temperatury i jej stałe utrzymywanie.

Nieprawidłowe miejsce montażu

Jednym z bardzo często popełnianych błędów jest montaż klimatyzatora w nieprawidłowym miejscu, szczególnie jeżeli strumień zimnego powietrza okrywa naszą głowę, szyję lub plecy — w takim przypadku nie trudno o przeziębienie, a także dyskomfort. Klimatyzator powinien być zamontowany w takim miejscu, w którym nie będzie dmuchał bezpośrednio na ludzi.

Dodaj komentarz

Hania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie powinniśmy otwierać okien przy klimatyzacji.

Hania
Dodano:
0
0

Nie powinniśmy otwierać okien przy klimatyzacji.

Zuza
Dodano:
0
0

Nieprawidłowe miejsce montażu także ma znaczenie.

Rita
Dodano:
0
0

Dużo się dowiedziałam dzięki tej publikacji.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Tonery DMD to świetna jakość.
Marka Hasborg ma świetną jakość urządzeń do wypieków.
Jeśli restauracja ma świadczyć usługi na wysokim poziomie...
Dzięki tej publikacji dużo się dowiedziałem.