Najlepsze Porady TechnologieJak zrobić layout strony internetowej? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zrobić layout strony internetowej?

Jak zrobić layout strony internetowej?

Tworzenie layoutu strony internetowej może okazać się bardzo trudno i będziemy musieli poświęcić wiele czasu na stworzenie dobrego interfejsu. Znajomość programów graficznych nie jest wystarczającą umiejętnością do stworzenie layoutu, który będzie zadowalał internatów.

Nie ma bowiem możliwości stworzenia dobrego interfejsu graficznego bez konkretnego sprecyzowania grupy odbiorców oraz celu, jaki ma strona internetowa spełniać.
Są to dwie kwestie, które są najważniejsze podczas projektowania interfejsu strony internetowej. W zupełnie inny sposób będzie się bowiem projektowały strony dla osób starszych, dla dzieci, czy dla danej grupy osób, mającej podobne zainteresowania. Bardzo ważnym jest również dobór kolorów, które mają duży wpływ, jak postrzegany jest interfejs.
Jedne będą działać na nas pobudzająco, inne uspokajająco. Z tego względu bardzo ważny jest cel naszej strony. Jednak oprócz kolorystyki, konieczne jest odpowiednie rozmieszczenie informacji na stronie, której nie powinno być za dużo. Nieodpowiednia ilość tekstu oraz obrazków może przytłaczać internautę i powodować chaos, przez co użytkownik stwierdzi, że na stronie nie znajdują się interesujące go materiały. 


 

Dodaj komentarz

Kinga
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Trudno jest zrobić odpowiedni layout, który trafi do wielu odbiorców, najlepiej skupić się na docelowej grupie która będzie odwiedzać stronę.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Takie meble nadają się do kuchni ale w restauracji lub...
Odpowiednie oświetlenie wnętrz lokalu jest kluczową...
Jak dla mnie tuningowanie auta jest zbędne... Mi by się...
Tuning optyczny robi świetną robotę! Zmiana wizualna...