Najlepsze Porady TechnologieJak przebiega proces renowacji?

Jak przebiega proces renowacji?

Jak przebiega proces renowacji?

Profesjonalna renowacja mebli Warszawa, to proces dość czasochłonny, który wymaga cierpliwości, staranności wykończenia, wysokogatunkowych materiałów naturalnego pochodzenia oraz potrzebnych fachowych narzędzi. Oczywiście równie ważne jest wieloletnie doświadczenie praktyczne osoby dokonującej renowacji, a także jej ekspercka wiedza. Proces renowacji meble jest dość zindywidualizowany, dlatego najczęściej dokonuje się go pod kątem klienta.


ocena stanu mebla

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac renowacyjnych konieczna jest ocena stanu mebla — zwraca się uwagę na stan drewna oraz elementów tapicerowanych. Pierwszy etap renowacji polega na odpowiednim przystosowaniu powierzchni do dalszych prac, a więc polega on również na zlikwidowaniu wszelkich uszkodzeń, np. zrekonstruowaniu tkanin czy nadbudowaniu elementów drewnianych. Zazwyczaj do wykończenia drewna wykorzystuje się wosk lub politurę szelakową. Natomiast renowacja mebli tapicerowanych polega przede wszystkim na wykorzystaniu naturalnych materiałów - naturalne skóry obiciowe, które sprawią, że mebel nie straci na autentyczności. Zastosowanie oryginalnych części jest kluczem do przywrócenia meblowi oryginalnego blasku.

meble z duszą

Odnawianie starych mebli jest na czasie ze względu na królujący we wnętrzach dekor industrialny oraz stylistykę związaną z epoką w PRL-u. Utrata koloru, drobne zarysowania i ubytki nie powinny dyskwalifikować mebla, ponieważ są to wady, z którymi można w szybki sposób się rozprawić. Poddane renowacji meble są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ można je uznać za meble z duszą, które służyły nawet przez wiele lat codziennego użytkowania. Proces renowacji ma na celu nie tylko podniesienie wartości estetycznych mebla, ale również wartości użytkowych. Renowacja mebli jest idealną opcją dla osób, które zauważą, że ich ulubione meble zaczną ulegać zniszczeniu, a tak przywiązane, że nie mogą sobie wyobrazić kupna nowych mebli. Nawet po przeprowadzonej renowacji, należy pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć meble i odpowiednio je pielęgnować.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
Istotne jest poprawne zamontowanie takiego okna... Jeżeli...
Wybór sprzętu gastronomicznego do lokalu jest bardzo ważne....
Pracuję w sklepie oferującym sprzęt gastronomiczny i...
Sam komfort wejścia w upalny dzień do klimatyzowanego...