Najlepsze Porady TechnologieDobre programy antywirusowe

Dobre programy antywirusowe

Dobre programy antywirusowe

Programy antywirusowe, to jedno z wielu narzędzi służących do zabezpieczenia komputera, które warto zastosować, aby zapewnić bezpieczeństwo komputera a co za tym idzie, danych w nim zawartych. Programy antywirusowe warto stosować, gdyż w sieci internetowej jest dużo zawirusowanych plików. Dzięki zastosowaniu programu antywirusowego użytkownik komputera na bieżąco będzie kontrolował ściągane pliki, a w razie grożącego niebezpieczeństwa pojawi się komunikat z informacją. Programy antywirusowe ochronią nas również przed złośliwymi skryptami na stronach www.


Programy antywirusowe, to programy komputerowe tworzone przez człowieka specjalizującego się w tej dziedzinie. Stworzony program ma za cel wyrywanie, zwalczanie i usuwanie oraz zabezpieczenie systemu przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami płynącymi z sieci internetowej. Warto dodać, że niektóre programy antywirusowe mają możliwość naprawy w miarę niewielkich uszkodzeń wywołanych infekcją. Obecnie komputer jest chroniony przez pakiet programów.

 

W zasadzie wszystkie programy antywirusowe bardzo często są wyposażone w dwa moduły: skaner oraz monitor. Skanery są najstarszym i najprostszym sposobem ochrony antywirusowej. Działanie skanera polega na wyszukaniu określonej sekwencji bajtów w ciągu danych, gdyż większość wirusów ma unikalną sekwencję bajtów. Oczywiście skuteczność takiego skanera zależy od danej sekwencji, czyli jak bardzo jest charakterystyczna.

 

Monitor, natomiast bada pliki w sposób automatyczny i ciągły. Służy głównie do kontroli bieżących operacji komputera. Prawidłowe działanie monitora w dużym stopniu zależy od momentu, w którym przejął on kontrolę nad systemem. Niestety bardzo dużą wadą monitorów jest to, że często powodują fałszywe alarmy.

Programy antywirusowe, to niezbędna ochrona dla każdego komputera. Przy jego zakupie warto kierować się nie tylko niską, atrakcyjną ceną ale przede wszystkim skutecznością.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...