Najlepsze Porady RozrywkaNauka jazdy konnej coraz bardziej dostępna

Nauka jazdy konnej coraz bardziej dostępna

Nauka jazdy konnej coraz bardziej dostępna

Nauka jazdy konnej to świetna zabawa, a przy tym sposób na utrzymanie kondycji i poprawę samopoczucia. Korzyści z przebywania w pobliżu koni znane są od dawna. Nic więc dziwnego, że organizowane są różnego rodzaju obozy jeździeckie, indywidualne kursy jazdy konnej, a nawet warsztaty ściśle terapeutyczne w tym zakresie.


zalety płynące z kontaktu z koniem

Konie wyczuwają nasze emocje, potrafią również nawiązać niewerbalny kontakt. Uspokajają, pozwalają wyciszyć się. Jazda konna uczy utrzymywania prawidłowej postawy ciała, równowagi. Każdy sport przynosi pożytek i korzystne efekty w zakresie naszego zdrowia. Ale jazda konna to coś więcej niż sport. Wymaga ona ścisłej współpracy człowieka i konia. Bez tego aktywność nie jest możliwa. Pomimo, iż wydaje się to banalnie proste, w praktyce wcale tak nie jest. Zanim wsiądziemy na konia powinniśmy się nauczyć jak utrzymać kontakt z koniem, w jaki sposób do niego podejść, panując przy tym nad emocjami i wykazując się cierpliwością.

Nauka jazdy konnej to także korzyści dla naszego zdrowia. Z powodzeniem bywa ona wykorzystywana w hipoterapii, a także fizykoterapii. Prawidłowa jazda konna redukuje spastyczność, pomaga rozciągnąć napięte mięśnie, usprawnia ruchy, poprawie ulega nasza równowaga. Na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno. Dorośli niestety często wychodzą z innego założenia twierdząc, że skoro do tej pory nie nauczyli się jeździć konno, nie ma sensu rozpoczynać nauki. To błąd, gdyż korzyści wynikające z jazdy konnej można czerpać niezależnie od stylu życia i przeżytych lat. Wiek nie jest tutaj żadnym ograniczeniem.  

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...