Najlepsze Porady RozrywkaNauka jazdy konnej coraz bardziej dostępna Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Nauka jazdy konnej coraz bardziej dostępna

Nauka jazdy konnej coraz bardziej dostępna

Nauka jazdy konnej to świetna zabawa, a przy tym sposób na utrzymanie kondycji i poprawę samopoczucia. Korzyści z przebywania w pobliżu koni znane są od dawna. Nic więc dziwnego, że organizowane są różnego rodzaju obozy jeździeckie, indywidualne kursy jazdy konnej, a nawet warsztaty ściśle terapeutyczne w tym zakresie.


zalety płynące z kontaktu z koniem

Konie wyczuwają nasze emocje, potrafią również nawiązać niewerbalny kontakt. Uspokajają, pozwalają wyciszyć się. Jazda konna uczy utrzymywania prawidłowej postawy ciała, równowagi. Każdy sport przynosi pożytek i korzystne efekty w zakresie naszego zdrowia. Ale jazda konna to coś więcej niż sport. Wymaga ona ścisłej współpracy człowieka i konia. Bez tego aktywność nie jest możliwa. Pomimo, iż wydaje się to banalnie proste, w praktyce wcale tak nie jest. Zanim wsiądziemy na konia powinniśmy się nauczyć jak utrzymać kontakt z koniem, w jaki sposób do niego podejść, panując przy tym nad emocjami i wykazując się cierpliwością.

Nauka jazdy konnej to także korzyści dla naszego zdrowia. Z powodzeniem bywa ona wykorzystywana w hipoterapii, a także fizykoterapii. Prawidłowa jazda konna redukuje spastyczność, pomaga rozciągnąć napięte mięśnie, usprawnia ruchy, poprawie ulega nasza równowaga. Na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno. Dorośli niestety często wychodzą z innego założenia twierdząc, że skoro do tej pory nie nauczyli się jeździć konno, nie ma sensu rozpoczynać nauki. To błąd, gdyż korzyści wynikające z jazdy konnej można czerpać niezależnie od stylu życia i przeżytych lat. Wiek nie jest tutaj żadnym ograniczeniem.  

Dodaj komentarz

Anna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Konie potrafią super uspokoić człowieka w czasie jazdy. Uwielbiam spędzać z nimi czas od dziecka.

Justyna
Dodano:
0
0

Moja córka bardzo chciała nauczyć się jazdy konnej dzięki takim miejscu jak siedlisko Janczar jest to możliwe. Córka nie może doczekać się kolejnej lekcji jest bardzo szczęśliwa.


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Najlepsze restauracje w Rzeszowie mieszczą się na rynku!...
Ostatnio w mojej firmie została zorganizowana impreza firmowa...
Uwielbiam wycieczki na rowerze miejskim, w Rzeszowie jest...
Moim zadaniem nie ma wielkiej różnicy cenowej czy impreza...