Najlepsze Porady RozrywkaKupno konia do jazdy rekreacyjnej

Kupno konia do jazdy rekreacyjnej

Kupno konia do jazdy rekreacyjnej

Kupno konia jest poważnym zobowiązaniem, wymagającym od nas dużego zaangażowania finansowego, emocjonalnego oraz czasowego. Niezwykle ważne jest, aby kupując konia wybrać takiego, który jak najlepiej dopasowany będzie do naszych umiejętności, wymagań oraz warunków fizycznych.


co warto wiedzieć ?

Co warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu ? Przed podjęciem decyzji o kupnie konia bierz przez co najmniej pół roku lekcje jazdy konnej. Pozwoli ci to poznać podstawy obchodzenia się z koniem. Wcześniejszy częsty kontakt z koniem pozwoli ci zweryfikować, czy chęć zakupu konia to tylko chwilowa zachcianka. Koń to nie zabawka, to ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność za żywe stworzenie. Zastanów się również jaki typ jazdy chcesz uprawiać, musisz również zdecydować czy chcesz konia do jazdy rekreacyjnej, czy może chcesz wyjeżdżać z nim na zawody i pokazy. Koniecznie zastanów się również nad tym jak dużego konia potrzebujesz. Jeżeli szukasz konia na sprzedaż dla swojego dziecka wybierz kucyka, by maluch samodzielnie mógł dbać o niego oraz by nie czuł strachu dosiadając konia.

odpowiedzialna decyzja

Jeżeli szukasz konia dla siebie weź pod uwagę styl, jakim chcesz jeździć. Styl westowy wymaga koni o większych gabarytach, wielkość konia uzależniona być powinna również od tego czy planujesz brać udział w ogólnokrajowych zawodach, czy może tylko jeździć rekreacyjnie. Przed dokonaniem zakupu zastanów się koniecznie gdzie będziesz trzymał konia. Zwierzę to potrzebuje specjalnych warunków, które często niełatwo zapewnić. Masz dwie możliwości. Możesz sam zapewnić mu miejsce w swojej posiadłości. Koniecznie w takim wypadku zadbaj o odpowiednio mocne ogrodzenie, solidną stajnię oraz wybieg dla konia. Drugą możliwością, dużo łatwiejszą do zrealizowania, jest wynajęcie boksu w stajni, która oferuje taką możliwość.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...