Najlepsze Porady RodzinaSmart Kid Belt - co to takiego? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Smart Kid Belt - co to takiego?

Smart Kid Belt - co to takiego?

Smart Kid Belt to nowoczesny adapter do pasów dla dzieci, który zdaniem producenta stanowi alternatywę dla fotelika i podkładki. Urządzenie różni się od pozostałych, które do tej pory były dostępne na rynku. Jest znacznie mniejsze, lżejsze, a do tego uniwersalne. Część osób już zdołała przekonać się do tego rozwiązania i wozi w nim swoje dzieci. Inni z kolei przyglądają się z zaciekawieniem zastanawiając się czy to dobry wybór.


Smart Kid Belt - czym jest?

Smart Kid Belt to adapter do pasów bezpieczeństwa. Powszechnie wiadomo, że dzieci nie mają odpowiedniego wzrostu ani wagi, aby mogły podróżować przypięte wyłącznie samymi trzypunktowymi pasami. Pas barkowy znajduje się wtedy w niebezpiecznej pozycji na szyi dziecka, co może skutkować groźnym urazem na wypadek kolizji.
Pas biodrowy z kolei przebiega zbyt wysoko, dlatego pod wypływem sił, jakie oddziałują na pasażerów w trakcie kolizji, dziecko może się wysunąć. Dla dorosłych takie pasy są jednak doskonałym rozwiązaniem, skutecznie chroniącym ich przy życiu podczas zderzeń. Producenci Smart Kid Beltpostanowili wykorzystać efektywność tego rozwiązania, dostosowując je dla dzieci. Tak powstał adapter do pasów, który pozwala je skrócić i poprawić ich ułożenie. Jest to proste urządzenie które składa się z dwóch klamerek i regulowanego paska. Przystosowany jest dla dzieci w wieku 5-12 lat o wadze 15-36 kg.

Bezpiecznie nie tylko w samochodzie

Przewożenie dziecka w odpowiednim urządzeniu podtrzymującym jest wymogiem prawnym, którego każdy kierujący pojazdem rodzic musi przestrzegać. Obowiązek ten został jednak uchylony w przypadku taksówek i środków komunikacji zbiorowej. Z jednej strony to zrozumiałe, że nie w każdej taksówce znajduje się fotelik dla dziecka. Z drugiej, takie pojazdy są tak samo narażone na kolizje i wypadki co samochody prywatne. Na szczęście dzięki Smart Kid Belt nie trzeba martwić się o to, że dziecko pojedzie bez odpowiedniego zabezpieczenia. Niewielki adapter można z łatwością schować do torebki, aby mieć go pod ręką gdy będzie potrzebny.

Dodaj komentarz

Karolina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
1
0

Adapter zamiast fotelika wygrywa u mnie.

Bartek
Dodano:
1
0

Adapter zakupiłem parę dni temu, działa dobrze, dzieci są bardziej bezpieczne a ich jazda bardziej komfortowa.

Maciek
Dodano:
1
0

Stosuje ten adapter od kilku miesięcy i polecam go każdemu kto mam małe dzieci. Pas możemy dostosować do ich wzrostu, i ułożyć tak aby dziecko było bezpiecznie zapięte.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Pamiętam jak ja uczyłem się jazdy na rowerze, tylu...
Adapter zamiast fotelika wygrywa u mnie.
Rowerek biegowy jest świetnym prezentem dla dziecka.
W wieku 50 lat postanowiłem nauczyć się grać na gitarze,...