Najlepsze Porady RodzinaSmart Kid Belt - co to takiego?

Smart Kid Belt - co to takiego?

Smart Kid Belt - co to takiego?

Smart Kid Belt to nowoczesny adapter do pasów dla dzieci, który zdaniem producenta stanowi alternatywę dla fotelika i podkładki. Urządzenie różni się od pozostałych, które do tej pory były dostępne na rynku. Jest znacznie mniejsze, lżejsze, a do tego uniwersalne. Część osób już zdołała przekonać się do tego rozwiązania i wozi w nim swoje dzieci. Inni z kolei przyglądają się z zaciekawieniem zastanawiając się czy to dobry wybór.


Smart Kid Belt - czym jest?

Smart Kid Belt to adapter do pasów bezpieczeństwa. Powszechnie wiadomo, że dzieci nie mają odpowiedniego wzrostu ani wagi, aby mogły podróżować przypięte wyłącznie samymi trzypunktowymi pasami. Pas barkowy znajduje się wtedy w niebezpiecznej pozycji na szyi dziecka, co może skutkować groźnym urazem na wypadek kolizji.
Pas biodrowy z kolei przebiega zbyt wysoko, dlatego pod wypływem sił, jakie oddziałują na pasażerów w trakcie kolizji, dziecko może się wysunąć. Dla dorosłych takie pasy są jednak doskonałym rozwiązaniem, skutecznie chroniącym ich przy życiu podczas zderzeń. Producenci Smart Kid Belt postanowili wykorzystać efektywność tego rozwiązania, dostosowując je dla dzieci. Tak powstał adapter do pasów, który pozwala je skrócić i poprawić ich ułożenie. Jest to proste urządzenie które składa się z dwóch klamerek i regulowanego paska. Przystosowany jest dla dzieci w wieku 5-12 lat o wadze 15-36 kg.

Bezpiecznie nie tylko w samochodzie

Przewożenie dziecka w odpowiednim urządzeniu podtrzymującym jest wymogiem prawnym, którego każdy kierujący pojazdem rodzic musi przestrzegać. Obowiązek ten został jednak uchylony w przypadku taksówek i środków komunikacji zbiorowej. Z jednej strony to zrozumiałe, że nie w każdej taksówce znajduje się fotelik dla dziecka. Z drugiej, takie pojazdy są tak samo narażone na kolizje i wypadki co samochody prywatne. Na szczęście dzięki Smart Kid Belt nie trzeba martwić się o to, że dziecko pojedzie bez odpowiedniego zabezpieczenia. Niewielki adapter można z łatwością schować do torebki, aby mieć go pod ręką gdy będzie potrzebny.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Narożnik z funkcją spania oraz łóżeczko jest więc dobrym...
Łóżeczko dla niemowlaka wybierać powinniśmy z...
Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...