Najlepsze Porady RodzinaSędzia Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Sędzia

Sędzia

Sędzia to prawnik, który ukończył stosowną aplikację, pozwalającą mu na wykonywanie konkretnych zadań. Odpowiedzialność takiej pracy jest bardzo dużą - sędzia niejednokrotnie rozstrzyga o istotnych sprawach dotyczących konkretnej osoby, jej życia. Sędzia to prawnik, który jest równocześnie funkcjonariuszem publicznym. Wymierza sprawiedliwość, rozstrzyga o istotnych sprawach, które dotyczą poszczególnych osób.


Sędzia cieszy się w Polsce wysoką pozycją społeczną. Zawód ten uznawany jest za prestiżowy. Ma on oczywiście zarówno plusy, jak i minusy. Do zalet tego zawodu zaliczyć można przede wszystkim prestiż, a także wysokie zarobki. Aby jednak móc pracować w charakterze sędziego trzeba przejść bardzo długą ścieżkę kształcenia. Pierwsze ukończyć trzeba pięcioletnie studia, a następnie aplikację. Zawód sędziego jest jednym z najstarszych zawodów prawniczych. Obecny jest od wieków, a jego zadania cały czas pozostają niezmienne. Każdy sędzia powinien w swojej pracy kierować się pewnymi wytycznymi. Sędzia jest przede wszystkim bezstronny i niezawisły. Sędziów powołuje w Polsce Prezydent na wniosek Krajowej rady Sądownictwa.

Dodaj komentarz

Marcin
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Sędzia w dzisiejszych czasach to ważna pozycja.

Irena
Dodano:
0
0

Dobrze, że taka ścieżka jest trudna i zawód sędzi otrzymują osoby tylko na prawdę zdecydowane, które mają pewną wiedzę. Wiadomo wtedy, że są to osoby z powołania.

Tomek
Dodano:
0
0

Bardzo ciężko jest ukończyć studia prawnicze, jeżeli nie mamy znajomych prawników bardzo ciężko dostać się do jakiejś kancelarii na aplikacje. Dostanie posady sędzi brzmi już jak Mount Everest.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Zakup łóżeczka dla mojego synka to było urwanie głowy....
porada: Czym jest...
Niestety ale dobrze, że jest taka możliwość, że jest...
W wieku 50 lat postanowiłem nauczyć się grać na gitarze,...
Unia Europejska to wspaniała wspólnota, mało osób o tym...