Najlepsze Porady RodzinaKiedy mamy do czynienia ze stalkingiem ? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Kiedy mamy do czynienia ze stalkingiem ?

Kiedy mamy do czynienia ze stalkingiem ?

Stalking został po raz pierwszy zaobserwowany w USA jako nękanie muzyków czy aktorów przez natarczywych fanów. Jednak zjawisko to szybko zaczęło się ujawniać również w innych dziedzinach życia. Stalking dosięga obecnie co ósmą osobę na świecie i został nawet uznany za przestępstwo. Warto trochę się na jego temat dowiedzieć żeby mieć pewność czy aby na pewno nas ono nie dotyczy. 


Stalking jest nękaniem sms-ami, e-mailami czy telefonami, nawet w ciągu nocy. Sprawia to, że osoba nim dotknięta czuje się osaczona, nie może się uwolnić od swojego prześladowcy, staje się bezradna i traci dobre samopoczucie. Uporczywe nękanie i prześladowanie jest zapisane w prawie karnym i grozi za nie nawet 10 lat pozbawienia wolności. Stalker zazwyczaj nęka swoją osobę właśnie poprzez wysyłanie do niej wiadomości, nawet kilku dziennie i telefony. Nawet głuche telefony mogą być przedmiotem stalkingu. Nękają one tak samo jak te z groźbami czy niepożądanymi propozycjami. Nieraz stalker narzuca nam się w pewien sposób czy próbuje zniszczyć naszą pewność siebie. Nękanie to może być spowodowane jego niespełnionymi pragnieniami, naszym odrzuceniem jego propozycji czy pomysłów albo po prostu być spowodowane jego chorobami psychicznymi. Jedno jest pewne- nie możemy pozwolić żeby taka sytuacja miała miejsce i nękanie było długotrwałe. Jeśli sami nie możemy sobie pomóc, nie przynoszą rezultatów nasze rozmowy ze stalkerem i prośby zaprzestania jego działań, powinniśmy zgłosić sytuację na policję.

Tagi

Dodaj komentarz

Ewa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Często obserwuję stalking u innych osób, które natarczywie mnie obserwują.

W.
Dodano:
0
0

Stalking to bardzo ciężkie przeżycie... Ja bałam się wychodzić z domu, musiałam wziąć dłuższy urlop i wzywać czasami policję pod dom, gdyż obserwator kręcił się w pobliżu.

Aneta
Dodano:
0
0

Ja przez pewien czas byłam stalkowana przez pewnego mężczyznę. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło... Dostał sądowy zakaz zbliżania się do mnie i odpuścił...


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Łóżeczko dla niemowlaka wybierać powinniśmy z...
Przywłaszczenia dokonuje się coraz częściej...
Ciekawe... Nie wiedziałam, że tak można. Warto wiedzieć o...
Bezpieczeństwo dziecka to podstawa, dlatego nie...