Najlepsze Porady RodzinaCzy warto kupić ochraniacze uprzęży fotelika?

Czy warto kupić ochraniacze uprzęży fotelika?

Czy warto kupić ochraniacze uprzęży fotelika?

Każdy rodzic wie, że w trakcie wspólnej rodzinnej podróży ważne jest nie tylko bezpieczeństwo dziecka, ale również jego komfort. Niestety, w fotelikach nie zawsze jest wygodnie. Długie przebywanie w tej samej pozycji, ograniczona swobodna poruszania się i uciskająca uprząż mogą sprawić, że podróż nie będzie dla malucha miłym doświadczeniem. Ostatni problem można łatwo rozwiązać, inwestując w specjalne ochraniacze uprzęży.


Co to są ochraniacze uprzęży do fotelika?

Pasy uprzęży, w którą wyposażone są foteliki mają za zadanie prawidłowo podtrzymywać dziecko, nawet podczas zderzeń. Im mocniej zaciśnięte są pasy, tym dziecko jest bezpieczniejsze. Niestety wiąże się to często z tym, że maluch odczuwa dyskomfort. Eksperci radzą jednak, aby odległość pomiędzy pasami, a ciałem dziecka pozwalała jedynie na wsunięcie dłoni na płasko. Większy luz może sprawić, że dziecko wysunie się spod pasów podczas zderzenia. Aby zapewnić dziecku komfort, należy zatem wykorzystać inne rozwiązania. Pomocne będą w tym przypadku ochraniacze uprzęży. To specjalne nakładki na pasy, które znajdziemy w większości fotelików. Jeżeli jednak producent ich nie dołączył, można zakupić je oddzielnie.

Jaką funkcję pełnią ochraniacze uprzęży?

Ochraniacze uprzęży często wykonane są z miękkich, przyjemnych dla skóry tkanin, dzięki czemu zabezpieczają skórę dziecka przed otarciami. Rola takich osłonek jest jednak znacznie większa. Chronią one również pasy przez zabrudzeniami i przetarciami, a także zapobiegają zsuwaniu się pasów w momencie, gdy dziecko wierci się w foteliku lub wykonuje nagły manewr. Ochraniacze takie polecane są w szczególności dla małych dzieci, u których wrażliwa skóra może pod naciskiem łatwo ulec otarciom. Takie ochraniacze można zakupić zarówno do pasów barkowych oraz krokowego. Sprawdzą się więc przede wszystkim przy uprzężach 5-punktowych. Więcej informacji tutaj : http://www.ranking-foteliki.pl/artykuly/ochraniacze-uprzezy-fotelika-jaka-pelnia-funkcje.html

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Narożnik z funkcją spania oraz łóżeczko jest więc dobrym...
Łóżeczko dla niemowlaka wybierać powinniśmy z...