Najlepsze Porady KulinariaZdobienie ciastek Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Zdobienie ciastek

Zdobienie ciastek

Dziś nie tylko smak potraw się liczy, ale też ich wygląd i podanie. W restauracjach coraz częściej dba się na równi o smak jedzenia z jego ułożeniem na talerzu. Prawda jest taka, że to co ładniej udekorowane oraz wyglądające smaczniej przyciąga konsumentów. 


zdobienie smakołyków

Wiele fabryk czy cukierni obecnie konkuruje ze sobą w kwestii zdobienia wyrobów. Ciasta i ciasteczka są dekorowane tak, by wyglądały smakowicie, a klient wiedział już przy sklepowej ladzie, że chce ich skosztować. Kuszą one smakowitym wyglądem, kolorowym zdobieniem czy ciekawym kształtem. Zazwyczaj dekoracje na ciastkach są zmieniane w zależności od pory roku lub nadchodzących świąt. Na Boże Narodzenie pojawia się w cukierniach pełno ciastek w kształcie choinek, z wymalowanymi na powierzchni bombkami czy ozdobionymi zielonym lukrem, a w okresie przed Wielkanocą ciastka przybierają formę pisanek lub zajączków z kolorowymi elementami. Takie słodycze uwielbiają dzieci, ale też prezentują się one doskonale na świątecznym stole. W Walentynki obdarowujemy się zaś słodyczami w kształcie serduszek.

lukrowanie

Technik zdobienia ciastek jest wiele, począwszy od wypiekania ich w określonym kształcie. Najczęściej są one lukrowane na różne kolory. Lukier łatwo przygotować, a po dodaniu do niego barwników, na ciastkach możemy stworzyć nawet cały obrazek w wielu odcieniach. Słodycze są także zdobione gotowymi elementami czy figurkami. Nie raz widzimy w gablocie w cukierni muffiny wyglądające jak postacie z bajek lub te z przyczepionymi falbanami niczym suknia baletnicy lub kokardami. Cukiernicy prześcigają się w tworzeniu pięknych zdobień. Tym samym ciastka za ich sprawą są coraz bardziej fantazyjne i ciężko się im oprzeć.

 

Dodaj komentarz

Kasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy przed świętami piekłam z mamą ciastka.

Luiza
Dodano:
0
0

Zdobienie ciastek kojarzy mi się ze Świętami Bożego Narodzenia. Zawsze jako dziecko przygotowywałam ciasto kruche i własny lukier, a później dekorowałam nim ciastka.

E.
Dodano:
0
0

Własny lukier jest bardzo łatwo zrobić, zwłaszcza wiśniowy. Kolor i smak są intensywne.

Ania
Dodano:
0
0

Ciastka można zdobić na tak wiele sposobów, od lukru aż po ciekawe posypki.

Urszula
Dodano:
0
0

Kupując ciastka, kieruje się dekoracją. Uważam że im ładniejsza dekoracja tym cukiernik bardziej się do niego przyłożył i będzie dobrze spakował.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Porządne biurko to podstawa! Nie spotkałem się dotąd z...
Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu...
Ciekawy artykuł, jesteśmy na etapie zmiany mebli z których...
Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać...
Bardzo ciekawy artykuł.
Catering to świetne rozwiązanie dla osób starszych. U nas w...
Jeśli ktoś uwielbia, przygotowywać własną kawę to...
Uwielbiam chodzić do różnorodnych restauracji, mam dość...