Najlepsze Porady KulinariaZdobienie ciastek Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Zdobienie ciastek

Zdobienie ciastek

Dziś nie tylko smak potraw się liczy, ale też ich wygląd i podanie. W restauracjach coraz częściej dba się na równi o smak jedzenia z jego ułożeniem na talerzu. Prawda jest taka, że to co ładniej udekorowane oraz wyglądające smaczniej przyciąga konsumentów. 


zdobienie smakołyków

Wiele fabryk czy cukierni obecnie konkuruje ze sobą w kwestii zdobienia wyrobów. Ciasta i ciasteczka są dekorowane tak, by wyglądały smakowicie, a klient wiedział już przy sklepowej ladzie, że chce ich skosztować. Kuszą one smakowitym wyglądem, kolorowym zdobieniem czy ciekawym kształtem. Zazwyczaj dekoracje na ciastkach są zmieniane w zależności od pory roku lub nadchodzących świąt. Na Boże Narodzenie pojawia się w cukierniach pełno ciastek w kształcie choinek, z wymalowanymi na powierzchni bombkami czy ozdobionymi zielonym lukrem, a w okresie przed Wielkanocą ciastka przybierają formę pisanek lub zajączków z kolorowymi elementami. Takie słodycze uwielbiają dzieci, ale też prezentują się one doskonale na świątecznym stole. W Walentynki obdarowujemy się zaś słodyczami w kształcie serduszek.

lukrowanie

Technik zdobienia ciastek jest wiele, począwszy od wypiekania ich w określonym kształcie. Najczęściej są one lukrowane na różne kolory. Lukier łatwo przygotować, a po dodaniu do niego barwników, na ciastkach możemy stworzyć nawet cały obrazek w wielu odcieniach. Słodycze są także zdobione gotowymi elementami czy figurkami. Nie raz widzimy w gablocie w cukierni muffiny wyglądające jak postacie z bajek lub te z przyczepionymi falbanami niczym suknia baletnicy lub kokardami. Cukiernicy prześcigają się w tworzeniu pięknych zdobień. Tym samym ciastka za ich sprawą są coraz bardziej fantazyjne i ciężko się im oprzeć.

 

Dodaj komentarz

Kasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy przed świętami piekłam z mamą ciastka.

Luiza
Dodano:
0
0

Zdobienie ciastek kojarzy mi się ze Świętami Bożego Narodzenia. Zawsze jako dziecko przygotowywałam ciasto kruche i własny lukier, a później dekorowałam nim ciastka.

E.
Dodano:
0
0

Własny lukier jest bardzo łatwo zrobić, zwłaszcza wiśniowy. Kolor i smak są intensywne.

Ania
Dodano:
0
0

Ciastka można zdobić na tak wiele sposobów, od lukru aż po ciekawe posypki.

Urszula
Dodano:
0
0

Kupując ciastka, kieruje się dekoracją. Uważam że im ładniejsza dekoracja tym cukiernik bardziej się do niego przyłożył i będzie dobrze spakował.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Modne ubrania są popularne dla małych dzieci.
porada: PIZZERIE
Włoska pizza najlepiej smakuje gdy jest na cienkim cieście.
Zdobienie ciastek kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy...
Jedzenie na telefon to dobre udogodnienie dla zabieganych osób.
Catering dobrze wybrać według swoich upodobań dietetycznych...
Kuchnia grecka jest wyśmienita. Spożywanie warzyw i owoców...
Kuchnia włoska- uwielbiam!
Przetestowałem każdy rodzaj grilla i ciężko jest wybrać...