Najlepsze Porady KulinariaKuchnia włoska - prosta i smaczna

Kuchnia włoska - prosta i smaczna

Kuchnia włoska - prosta i smaczna

Włoskie dania są bardzo smaczne. Wbrew pozorom nie są jednak trudne do przygotowania. I to jest właśnie ciekawe w włoskiej kuchni - prostota przygotowania połączona z zachwycającym efektem końcowym i wybornym smakiem. Każdy z nas zna takie dania jak spaghetti, pizza czy też potrawy z owoców morza. Włosi je uwielbiają i jedzą na co dzień.


przystawki, zupy

Włoskie dania to także wyśmienite zupy - przede wszystkim minestrone, ale też zdrowa zupa cebulowa. We Włoszech przed podaniem gorącego posiłku zazwyczaj serwuje się przystawki - tak zwane antipasti. Może to być między innymi chrupiąca grzanka z czosnkiem i oliwą z oliwek albo carpaccio z łososia. Bardzo popularne są także antipasti z frutti di mare. Włosi uwielbiają owoce morza i dodają je do różnych potraw - także do przystawek. Jedną z najbardziej popularnych przystawek jest zatem kalmar z farszem, a także krewetka smażona w głębokim oleju.

zdrowa kuchnia

Kuchnia włoska zachwyca wspaniałym smakiem i aromatem. Spotkamy tu wiele przypraw, a także zdrowych warzyw. Włosi jedzą zdrowo i aromatycznie. Lubią zjeść smacznie, ale przywiązują też niemałą uwagę do tego, w jaki sposób podana jest potrawa. Do wielu włoskich dań serwowane jest czerwone wino, które podkreśla smak posiłku.  

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...