Najlepsze Porady KulinariaJakiej kuchni dania wybrać?

Jakiej kuchni dania wybrać?

Jakiej kuchni dania wybrać?

Restauracje oferują szerokie menu, w których znajduje się wiele dań z różnych zakątków świata. Dzięki temu mamy możliwość wyselekcjonowania pozycji na imprezę okolicznościową spośród wielu smacznych potraw. Jednak dania z jakiej kuchni najlepiej wybrać żeby wszystkim smakowały? 


tradycyjne potrawy

Zależy to w dużej mierze od naszych gości. Chcąc zaprosić osoby starsze lub dzieci powinniśmy zadbać żeby jedzenie nie było zbyt wyszukane. Lepiej postawić na tradycyjne potrawy niż eksperymentować ze smakami. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować ze swoich ulubionych dań czy wybierać wyłącznie kuchnię polską.
Na co dzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, serwujemy wiele potraw zagranicznych. Są nimi przecież niektóre zupy np. cebulowa, przygotowywana głównie we Francji lub gulaszowa z przepisów węgierskich, a także dania główne takie jak spaghetti (Włochy) czy soczysta wołowina (uwielbiają ja przyrządzać Amerykanie). 

Spokojnie możemy więc wybrać dania z kuchni włoskiej czy amerykańskiej. Na szwedzkim stole mogą się pojawić również carpaccio czy sushi. Oczywiście nie warto rezygnować z tradycyjnych dań kuchni polskiej, która jest smaczna i sprawdzona. Jej specjały takie jak aromatyczny rosół czy pieczeń uświetnią nie każdą uroczystość. Jeśli znamy preferencje gości co do innych gustów kulinarnych, to możemy śmiało postawić na kuchnię danej części świata. Nie tylko sprawimy im tym przyjemność, ale też odmienimy codzienny jadłospis nowymi smakami.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...