Najlepsze Porady KulinariaJakiej kuchni dania wybrać? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jakiej kuchni dania wybrać?

Jakiej kuchni dania wybrać?

Restauracje oferują szerokie menu, w których znajduje się wiele dań z różnych zakątków świata. Dzięki temu mamy możliwość wyselekcjonowania pozycji na imprezę okolicznościową spośród wielu smacznych potraw. Jednak dania z jakiej kuchni najlepiej wybrać żeby wszystkim smakowały? 


tradycyjne potrawy

Zależy to w dużej mierze od naszych gości. Chcąc zaprosić osoby starsze lub dzieci powinniśmy zadbać żeby jedzenie nie było zbyt wyszukane. Lepiej postawić na tradycyjne potrawy niż eksperymentować ze smakami. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować ze swoich ulubionych dań czy wybierać wyłącznie kuchnię polską.
Na co dzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, serwujemy wiele potraw zagranicznych. Są nimi przecież niektóre zupy np. cebulowa, przygotowywana głównie we Francji lub gulaszowa z przepisów węgierskich, a także dania główne takie jak spaghetti (Włochy) czy soczysta wołowina (uwielbiają ja przyrządzać Amerykanie). 

Spokojnie możemy więc wybrać dania z kuchni włoskiej czy amerykańskiej. Na szwedzkim stole mogą się pojawić również carpaccio czy sushi. Oczywiście nie warto rezygnować z tradycyjnych dań kuchni polskiej, która jest smaczna i sprawdzona. Jej specjały takie jak aromatyczny rosół czy pieczeń uświetnią nie każdą uroczystość. Jeśli znamy preferencje gości co do innych gustów kulinarnych, to możemy śmiało postawić na kuchnię danej części świata. Nie tylko sprawimy im tym przyjemność, ale też odmienimy codzienny jadłospis nowymi smakami.

Dodaj komentarz

Andrzej
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jak kuchnia włoska to tylko pyszne włoskie spaghetti.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Słyszałam, że ten zabieg przynosi wiele korzyści dla...
Marzy mi się ślub w plenerze.
Pieczenie domowego chleba to dla mnie zbyt trudny proces.
Morsowanie jest dla mnie nową aktywnością, na razie...
Dania kuchni greckiej są wyśmienite, często gotuję je w...
Jedzenie na telefon kiedy mam zabiegany dzień to dla mnie...
Kuchnia włoska jest prosta, smaczna i łatwa w przygotowaniu,...
Warto korzystać z przepisów i składników kuchni greckiej...