Najlepsze Porady KulinariaGrill węglowy, gazowy czy elektryczny ? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Grill węglowy, gazowy czy elektryczny ?

Grill węglowy, gazowy czy elektryczny ?

Grilli gastronomicznych jest bardzo wiele na rynku. Możemy kupić te duże, wysokie grille, albo niskie i szerokie. W zasadzie nie jest ważne jak wygląda twój grill, tylko to, czy pomieści na sobie wiele porcji. Jeśli jednak wystawiasz swojego grilla na zewnątrz, gdzie ludzie będą mogli go spokojnie oglądać, musisz zadbać o to, żeby twój grill zawsze wyglądał dobrze i czysto !


Grill gazowy na pewno jest zdrowszy od klasycznego grilla węglowego, a smak potraw (dla niektórych) jest lepszy. Jednak to zależy też od upodobań. Wiele osób przecież lubi potrawy z grilla właśnie dlatego, że mają one zapach węgla. Oczywiście nie jest to jakoś specjalnie zauważalne, ale jednak czuć delikatny zapach i smak węgla. Elektryczny grill podobnie jak gazowy, zdrowszy jest od węglowego, ale ten rodzaj możemy używać tylko i wyłącznie w kuchni, gdyż wymaga zasilania, a takiego raczej nie posiadamy na zewnątrz !

Jednak wszystko można zrobić. Wystarczy wykorzystać kilka przedłużaczy, jeśli nam bardzo zależy na tym, żeby wystawić grill elektryczny na zewnątrz ! Dodatkowo na rynku możemy znaleźć grillowędzarki marki Roller Grill, dzięki którym będziemy mogli przygotować rybę wędzoną, mięsa z grilla oraz mięso pieczone. Ten typ ma to do siebie, że po wędzeniu od razu możemy przystąpić do grillowania, gdyż wędzarka nie pozostawia zapachu wędzonej ryby ! Warto dobrze zastanowić się przed zakupem, gdyż są to bardzo potrzebne rzeczy dla lokali gastronomicznych.

Dodaj komentarz

Andrzej
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Grill węglowy tradycyjny jest moim zdaniem najbardziej klimatyczny.

Krystian
Dodano:
0
0

Przetestowałem każdy rodzaj grilla i ciężko jest wybrać ten odpowiedni. Rodzaj przygotowanego mięsa, karkówki, kiełbasy smakuje inaczej. Moim zbadaniem np. kiełbasa przygotowana na grillu węglowym smakuje najlepiej a już karkówka nie, lepiej smakuje na gazowym. Trudno jest się zdecydować i podjąć decyzję jaki girl wybrać.

Robert
Dodano:
0
0

Preferuje grill węglowy, zapach kiełbaski połączony z zapachem węgla to jest to.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Polecam Maxton
To straszne jak bardzo ból nowotworowy może wpłynąć na...
Warto się regularnie badać i nigdy nie lekceważyć...
Leczenie żylaków w klinice Belvedere na wysokim poziomie.
Muszę wypróbować ten przepis :)
Studiuje w Rzeszowie już 4 rok i byłem w wielu...
Preferuje grill węglowy, zapach kiełbaski połączony z...
Przetestowałem każdy rodzaj grilla i ciężko jest wybrać...