Najlepsze Porady KulinariaGrill węglowy, gazowy czy elektryczny ?

Grill węglowy, gazowy czy elektryczny ?

Grill węglowy, gazowy czy elektryczny ?

Grilli gastronomicznych jest bardzo wiele na rynku. Możemy kupić te duże, wysokie grille, albo niskie i szerokie. W zasadzie nie jest ważne jak wygląda twój grill, tylko to, czy pomieści na sobie wiele porcji. Jeśli jednak wystawiasz swojego grilla na zewnątrz, gdzie ludzie będą mogli go spokojnie oglądać, musisz zadbać o to, żeby twój grill zawsze wyglądał dobrze i czysto !


Grill gazowy na pewno jest zdrowszy od klasycznego grilla węglowego, a smak potraw (dla niektórych) jest lepszy. Jednak to zależy też od upodobań. Wiele osób przecież lubi potrawy z grilla właśnie dlatego, że mają one zapach węgla. Oczywiście nie jest to jakoś specjalnie zauważalne, ale jednak czuć delikatny zapach i smak węgla. Elektryczny grill podobnie jak gazowy, zdrowszy jest od węglowego, ale ten rodzaj możemy używać tylko i wyłącznie w kuchni, gdyż wymaga zasilania, a takiego raczej nie posiadamy na zewnątrz !

Jednak wszystko można zrobić. Wystarczy wykorzystać kilka przedłużaczy, jeśli nam bardzo zależy na tym, żeby wystawić grill elektryczny na zewnątrz ! Dodatkowo na rynku możemy znaleźć grillowędzarki marki Roller Grill, dzięki którym będziemy mogli przygotować rybę wędzoną, mięsa z grilla oraz mięso pieczone. Ten typ ma to do siebie, że po wędzeniu od razu możemy przystąpić do grillowania, gdyż wędzarka nie pozostawia zapachu wędzonej ryby ! Warto dobrze zastanowić się przed zakupem, gdyż są to bardzo potrzebne rzeczy dla lokali gastronomicznych.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...