Najlepsze Porady Dom i OgródZmiana wyposażenia pokoju dziecięcego Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Zmiana wyposażenia pokoju dziecięcego

berlin-1571046-1920.jpg

Akcesoria meblowe mogą być zarówno ładnie się prezentujące, jak i ciekawie zaprojektowane oraz wytrzymałe i solidne. To czy lepiej zwrócić uwagę na meble dobre gatunkowo czy też estetyczne i miłe dla oka zależy przede wszystkim od rodzaju pomieszczenia, do którego planujemy je zakupić. W wielkim skrócie mówiąc – im częściej korzystamy z jakiegoś pokoju i znajdujących się w nim mebli, tym lepsze powinny one być.


kieruj się tym co lubi dziecko

Przykładowo jeżeli decydujemy się na zmianę wyposażenia pokoju dziecięcego nie zapominajmy o tym, że meble powinny zaspokajać potrzeby zwłaszcza naszych pociech, a nie nas samych. W ten sposób istotne jest, aby zainteresować się tym co ciekawi nasze dziecko i na tej podstawie dokonać stosownego wyboru i wybrac meble dla dzieci. Jeśli nasz szkrab przepada za oglądaniem bajek, poszukajmy zestawów meblowych z motywami animowanych postaci.

spokój i bezpieczeństwo

Poza tym zwróćmy uwagę na obicia. Meble przeznaczone do pokoju dziecięcego nigdy nie mogą być takie same jak te, które umieszczamy w innych pomieszczeniach. Nawet najładniej prezentujący się komplet meblowy nie sprawdzi się w pokoju dziecięcym jeżeli nie spełnia określonych warunków. Obicia takich mebelków powinny być bowiem delikatne i przede wszystkim miękkie. W ten sposób dziecko uniknie wszelkiego rodzaju urazów oraz stłuczeń. Będzie mogło więc bawić się w swoim domowym zaciszu spokojnie i bezpiecznie.

Meble dziecięce muszą być również bardzo stabilne https://www.resmar.pl/pol_m_Meble_Pokoj-mlodziezowy-819.html. Oznacza to zatem, że nie wchodzą w grę żadne wysokie komplety z mosiężnymi i potężnymi elementami meblowymi. Jest to po prostu mało pożyteczne w pokoju malucha i dodatkowo stanowi to pewnego rodzaju zagrożenie. Meble mogą się przewrócić lub dziecko może się nimi skaleczyć.

 

Dodaj komentarz

Kamila
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zgadzam się Meble do pokoju dziecięcego powinny być bez uchwytów. Uważam, że jest to bardziej bezpieczne niż wystające uchwyty, którymi dziecko może sobie zrobić krzywdę.

Wanda
Dodano:
0
0

Wyposażenie pokoju dziecka nie powinno być przesadne. Ja stawiam na jedną pojemną szafę, łóżko i biurko. Reszta to przestrzeń do zabawy.

Tola Marcik
Dodano:
0
0

Mam córeczkę - meble różowe karmowe - jak to mówi kolory dziewczyńskie :D

Ilona
Dodano:
0
0

Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu mebli dla najmłodszych warto pamiętać o zabezpieczeniach np. takich które chronią przez wywróceniem się szafki.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede...
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
porada: Squash
Gra w squasha potrafi spalić dużo kalorii!
Przydały mi się informacje z tego artykułu. Planuję...
Posiadam takie skrzynki na biżuterię, herbatę, kosmetyki w...
Meble dla dzieci nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca w...
Wybór adwokata, który będzie nas reprezentować jest bardzo...
Elementy wykonywane z drewna zaczynają wracać do łask....