Najlepsze Porady Dom i OgródZmiana wyposażenia pokoju dziecięcego Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Zmiana wyposażenia pokoju dziecięcego

berlin-1571046-1920.jpg

Akcesoria meblowe mogą być zarówno ładnie się prezentujące, jak i ciekawie zaprojektowane oraz wytrzymałe i solidne. To czy lepiej zwrócić uwagę na meble dobre gatunkowo czy też estetyczne i miłe dla oka zależy przede wszystkim od rodzaju pomieszczenia, do którego planujemy je zakupić. W wielkim skrócie mówiąc – im częściej korzystamy z jakiegoś pokoju i znajdujących się w nim mebli, tym lepsze powinny one być.


kieruj się tym co lubi dziecko

Przykładowo jeżeli decydujemy się na zmianę wyposażenia pokoju dziecięcego nie zapominajmy o tym, że meble powinny zaspokajać potrzeby zwłaszcza naszych pociech, a nie nas samych. W ten sposób istotne jest, aby zainteresować się tym co ciekawi nasze dziecko i na tej podstawie dokonać stosownego wyboru i wybrac meble dla dzieci. Jeśli nasz szkrab przepada za oglądaniem bajek, poszukajmy zestawów meblowych z motywami animowanych postaci.

spokój i bezpieczeństwo

Poza tym zwróćmy uwagę na obicia. Meble przeznaczone do pokoju dziecięcego nigdy nie mogą być takie same jak te, które umieszczamy w innych pomieszczeniach. Nawet najładniej prezentujący się komplet meblowy nie sprawdzi się w pokoju dziecięcym jeżeli nie spełnia określonych warunków. Obicia takich mebelków powinny być bowiem delikatne i przede wszystkim miękkie. W ten sposób dziecko uniknie wszelkiego rodzaju urazów oraz stłuczeń. Będzie mogło więc bawić się w swoim domowym zaciszu spokojnie i bezpiecznie.

Meble dziecięce muszą być również bardzo stabilne https://www.resmar.pl/pol_m_Meble_Pokoj-mlodziezowy-819.html. Oznacza to zatem, że nie wchodzą w grę żadne wysokie komplety z mosiężnymi i potężnymi elementami meblowymi. Jest to po prostu mało pożyteczne w pokoju malucha i dodatkowo stanowi to pewnego rodzaju zagrożenie. Meble mogą się przewrócić lub dziecko może się nimi skaleczyć.

 

Dodaj komentarz

Dorota
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Meble w pokoju dziecięcym powinny być solidne i wytrzymałe.

Urszula
Dodano:
0
0

Pozwoliłam synkowi w wyborze wyposażenia do jego pokoju, uwielbia tam spędzać każdą wolną chwilę.

Kamila
Dodano:
0
0

Zgadzam się Meble do pokoju dziecięcego powinny być bez uchwytów. Uważam, że jest to bardziej bezpieczne niż wystające uchwyty, którymi dziecko może sobie zrobić krzywdę.

Wanda
Dodano:
0
0

Wyposażenie pokoju dziecka nie powinno być przesadne. Ja stawiam na jedną pojemną szafę, łóżko i biurko. Reszta to przestrzeń do zabawy.

Tola Marcik
Dodano:
0
0

Mam córeczkę - meble różowe karmowe - jak to mówi kolory dziewczyńskie :D

Ilona
Dodano:
0
0

Im starsze dziecko tym ten wybór łatwiejszy, przy montażu mebli dla najmłodszych warto pamiętać o zabezpieczeniach np. takich które chronią przez wywróceniem się szafki.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo podobają mi się samochody po takich modyfikacjach....
Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Sklep Italia Style ma świetną jakość stelaży.
Idealne rozwiązanie, łóżko i biurko w jednym mebelku....
Schody drewniane potrafią niesamowicie ocieplić wnętrze,...
Kupiłem meble w mebleada - polecam :) Szybko i tania :)
Okna trzeba wybrać mądrze, zwłaszcza, gdy dom usytuowany...