Najlepsze Porady Dom i OgródZalety drewnianych okien Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Zalety drewnianych okien

berlin-1571046-1920.jpg

Drewno to jeden z najstarszych materiałów, jakie stosowane są w budownictwie. Nic dziwnego, surowiec ten ma wiele cech przemawiających za jego użytecznością. Dodatkowo, drewno to materiał szlachetny i bardzo estetyczny. Taki, z którego tworzone są produkty różnych estetyk i zastosowań. Drewno ociepla wnętrze i dodaje mu ciekawego charakteru. Dzięki bogactwu odcieni i gatunków, surowiec może być stosowany do produkcji mebli oraz elementów wykończenia wielu stylów.


estetyczne okna

O drewnianych oknach powiedzieć można wiele. Surowiec ten jest na wiele sposobów imitowany przez syntetyczne materiały. Producenci stosują często specjalne okleiny o wyglądzie naturalnego drewna. Niewątpliwa estetyka drewna może zostać podkreślona także poprzez zastosowanie w domu drewnianych okien http://www.wasiak.net/oferta/okna-dachowe.html
Należy jednak pamiętać o ich regularnym (z częstotliwością co kilka lat) konserwowaniu. Odpowiednio zabezpieczone okna drewniane przetrwają w doskonałym stanie nawet kilkadziesiąt lat.
Drewno to także bardzo łatwy i przyjemny w obróbce materiał. Jego plastyczność pozwala na tworzenie wyrobów o praktycznie dowolnym wymiarze i kształcie. Ramy okien składają się najczęściej z trzech sklejonych warstw drewna łączonego na długości lub litego. Daje to możliwość pozbycia się naturalnych wad drewna, którymi są skręty włókien czy sęki, i które mogą mieć wpływ na trwałość surowca. Drewniane okna to także ciekawy element, który daje różnorodne możliwości dekoracyjne. Z łatwością można je malować, przemalowywać oraz zmieniać stylizację.

ekologia i bezpieczeństwo

Drewno jest surowcem posiadającym najwyższy współczynnik przenikalności cieplnej przy najniższej rozszerzalności cieplnej. Okna wykonane z drewna bardzo dobrze zachowują się w murze i charakteryzuje je odporność na dynamicznie zmieniające się temperatury. Materiał nie odkształca się, co ma ogromne znacznie np. podczas pożaru. Drewniane ramy są doskonałą izolacją przed dopływem tlenu, minimalizując ryzyko zwiększenia ognia.
Drewno nie zawiera także substancji, które w kontakcie z ogniem mogłoby uwalniać trujące wydzieliny. Dzięki temu znacznie zwiększają się szanse na szybką ewakuację osób znajdujących się w zagrażającej sytuacji.
Okna z drewnianymi elementami to także świetne produkty, gwarantujące naturalną infiltrację powietrza. To także wysoce wytrzymały materiał, zapewniający większą ochronę antywłamaniową. Dzięki solidnej strukturze oraz stosowaniu wkrętów od zaczepów antywyważeniowych, tego typu okna są znacznie trudniejsze do pokonania przez nieproszonego gościa.
Drewno to także ekologia. Aby dokonać odpowiedniej jego obróbki, wystarczy znacznie mniejsza ilość energii niż w przypadku pozostałych materiałów. Dodatkowo, okna drewniane świetnie pasują do wyposażenia energooszczędnych domostw. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej, zużywa się znacznie mniej ciepła oraz energii. Dlatego też okna wykonane z drewna są bardzo dobrą alternatywą nie tylko dla domów, ale też zakładów przemysłowych.
Jak widać, okna drewniane są solidne, estetyczne i energooszczędne. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku dużych domów czy hal produkcyjnych, w których niskie zużycie energii jest bardzo pożądane. Sprawdź, ile korzyści mogą dać wysokiej jakości okna drewniane.

Dodaj komentarz

Mariusz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W oknach drewnianych widzę same plusy. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby wybrać okna o bardzo dobrej jakości i regularnie je konserwować. Tak zadbane przetrwają wiele lat.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Bardzo podobają mi się samochody po takich modyfikacjach....
Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Sklep Italia Style ma świetną jakość stelaży.
W obecnych czasach mamy szeroki wybór mebli dziecięcych,...
Wygodne krzesło w kuchni to podstawa, wszystko w zasadzie...
Próbowałem sam ułożyć płytki, ale to nie takie łatwe,...
porada: Wyspy kuchenne
Dostęp z każdej strony to dla mnie zdecydowanie największy...