Najlepsze Porady Dom i OgródZakup czy budowa domu

Zakup czy budowa domu

berlin-1571046-1920.jpg

Każdy marzy o własnym domu. Nie przeszkadzają nam wtedy za ścianą sąsiedzi, mamy kawałek ogródka, gdzie można odpocząć oraz nie musimy płacić czynszu. Co jednak się bardziej opłaca, zakup domu czy jego budowanie od podstaw?


Po pierwsze budowa domu ma swoje plusy i minusy. Musimy znaleźć dobrą ekipę budowlaną, która nas nie zawiedzie i nie oszuka w żaden sposób. Ważne, by wykonali oni solidnie swoją pracę i w przyszłości dom był wytrzymały i nie sprawiał nam żadnych kłopotów. Co więcej należy spełnić wszelkie formalności, by uzyskać w ogóle pozwolenie na budowę domu oraz inne dokumenty.
Wymaga to sporo pracy, ale kiedy już wszystko załatwimy, z każdym dniem nasz dom będzie rósł coraz większy i w końcu przyjdzie czas się do niego wprowadzić.
Jeśli natomiast kupimy gotowy dom, ominie nas wiele obowiązków i biegania do urzędów. Jednak nie będziemy wiedzieć do końca, jak był on budowany oraz czego możemy się po nim spodziewać w przyszłości. Gotowy dom może również być znacznie droższy od stawiania własnego. Wiadomo, że deweloper będzie chciał na nim zarobić. Liczy się także jego lokalizacja, im będzie bliżej centrum czy w lepszej okolicy pod względem na przykład odległości od sklepów i firm, tym więcej będzie kosztował. Budując dom, nie mamy takich problemów. Choć budowa własnego domu wymaga od nas wiele zachodu, to jednak jest lepszą opcją. Będziemy bowiem mieć nad wszystkim kontrolę oraz podejmiemy decyzje z troską o swoją przyszłość i mieszkanie w domu.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...
używam odkurzaczy zemer od lat ! super sie sprawdzają i sa...
Dla każdego z nas sen jest bardzo ważny, w łóżku...