Najlepsze Porady Dom i OgródUrządzamy pokój kilkuletniego dziecka Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Urządzamy pokój kilkuletniego dziecka

berlin-1571046-1920.jpg

Meble dla dzieci to ważny element wyposażenia domu, który ma nam nie tylko służyć na lata, być solidny i trwały, ale także ma pełnić rolę dekoracyjną. Oznacza to więc tym samym, że meble wyrażają w pewnym sensie nas samych oraz świadczą o naszym guście i upodobaniach. Dlatego też tak ważną kwestią okazuje się urządzenie pokoju dziecięcego zgodnie z preferencjami maluchów.


wybieraj z głową i odpowiednio do wieku

To jakiego rodzaju meble wybierzemy do pokoiku dziecięcego zależy w dużym stopniu od tego jaki jest wiek naszego dziecka. Wiadome jest bowiem, że w przypadku niemowlęcia nie ma co inwestować w bardzo drogie i wyszukane meble typu wielkie komody czy duże szafy. Tu wystarczą bowiem wyłącznie drobne półki, małe szafeczki i niewielki przewijak. Jeśli mamy zaś do czynienia z dzieckiem nieco większym, które powoli zaczyna poznawać świat i rozumieć otaczające go otoczenie można pokusić się na większą kreatywność.

postaraj się o ciekawy wystrój

W przypadku urządzania pokoju kilkuletniego dziecka powinniśmy się liczyć z tym, że meble do jego pomieszczenia muszą być niezbyt pokaźne, bardzo stabilne, niekoniecznie świetnie się prezentujące i o ogromnie wysokiej jakości, ale przede wszystkim ładne https://www.resmar.pl/pol_m_Meble_Pokoj-dziecka-818.html. U dzieci najważniejsze jest bowiem wówczas postawienie na ciekawe motywy, na przykład bajkowe. Ponadto istotne okazują się także kolory. Im cieplejsze barwy i odcienie, tym dziecko lepiej czuje się w swoim miłym i przytulnym pokoju. Poza tym warto także zwrócić uwagę na obicia i krawędzie poszczególnych elementów meblowych, aby nie wystawały zbyt ostro zakończone kanty, a dziecko mogło tym samym spokojnie i beztrosko bawić się i relaksować.

Dodaj komentarz

Weronika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede wszystkim bezpieczny. Takie dziecko ma milion pomysłów na minutę. Warto zadbać o brak niebezpiecznych przedmiotów tj. kanty, czy uchwyty.

Paulina
Dodano:
0
0

Już się nie mogę doczekać urządzania pokoju mojego dziecka. Meble, ściany... Super przeżycie dla rodziców.

Lucynka
Dodano:
0
0

Meble w pokoju dziecięcym powinny być delikatne i jasne.

robot robot
Dodano:
0
0

Polecam :)

Natalia
Dodano:
0
0

Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać pokój mojego dziecka, to też ważny element wpływający na jego samopoczucie i rozwój.

Natalia
Dodano:
0
0

Zawsze przykładam dużą uwagę do tego jak ma wyglądać pokój mojego dziecka, to też ważny element wpływający na jego samopoczucie i rozwój.


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Pokój dziecięcy dla kilkulatka powinien być przede...
porada: Jazda konna
Jazda konna jest nie tylko zdrowa fizycznie, ale również...
porada: Squash
Gra w squasha potrafi spalić dużo kalorii!
Przydały mi się informacje z tego artykułu. Planuję...
Dobrym pomysłem będzie również zakup dużego narożnika,...
Posiadane kursy, szkolenia podnoszą twoją pozycję w stercie...
porada: Stoły kuchenne
Najlepsze rozwiązanie to taki stół który można...
Próbowałem sam ułożyć płytki, ale to nie takie łatwe,...