Najlepsze Porady Dom i OgródSchody drewniane kontra żelbetonowe

Schody drewniane kontra żelbetonowe

berlin-1571046-1920.jpg

Przy urządzaniu domów zazwyczaj największą uwagę przykłada się do doboru odpowiednich mebli, kolorów ścian, dywanów czy innych dodatków. Jednak wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do kwestii schodów. Uznaje się je bowiem za mało znaczący element. Nie jest to jednak prawda.


W obecnych czasach ludzie wybierają zazwyczaj albo schody drewniane, albo żelbetonowe. Jedne i drugie mają swoje zalety i wady i za ich wyborem może przemawiać wiele czynników.
Pierwszym są przede wszystkim pieniądze. Nie każdy może sobie bowiem pozwolić na wydanie na ten cel bardzo dużych pieniędzy. Ci którzy są bardziej oszczędni prawdopodobnie zdecydują się na wybór żelbetonu, który jest tańszy.
Z kolei schody drewniane są zazwyczaj sporo droższe. Można co prawda trochę zniwelować ten problem decydując się na gorsze gatunki drewna, jednak w konsekwencji może się to okazać bardzo nietrafną decyzją. Wiele osób twierdzi też, że schody żelbetonowe są po prostu o wiele brzydsze.
Jest to rzecz gustu, ale tutaj też można wiele poprawić, na przykład dzięki wyłożeniu ich drewnianymi panelami. Z drugiej strony przeciwnicy schodów drewnianych mogą powiedzieć, że  nie są warte swojej ceny, ponieważ wymagają częstej konserwacji, która zapewni im długotrwałość i za każdym razem wymagać będzie kolejnych nakładów finansowych. Problemem może być również to, że schody drewniane niestety często skrzypią. Nie musi być to wcale kwestia złego wykonania albo niskiego jakościowo materiału. Jest to po prostu pewna cecha specyficzna drewna, z którą nawet przy bardzo dokładnej i starannej pielęgnacji trudno jest walczyć. Jak więc widać obie opcje mogą budzić zastrzeżenia, dlatego przed dokonaniem wyboru warto się dobrze zastanowić i zasięgnąć konsultacji u producenta schodów (http://www.wasiak.net/oferta/schody.html).

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
używam odkurzaczy zemer od lat ! super sie sprawdzają i sa...
Dla każdego z nas sen jest bardzo ważny, w łóżku...
Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...