Najlepsze Porady Dom i OgródOkna przeciwwłamaniowe

Okna przeciwwłamaniowe

berlin-1571046-1920.jpg

Okna przeciwwłamaniowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przede wszystkim bezpieczeństwo. Jakie okna chroniące przed włamaniem warto kupić? Okna przeciwwłamaniowe, np. Lufthaus to specjalne konstrukcje, które mają chronić dom lub obiekt przed niechcianą „wizytą” włamywacza. Często bowiem to właśnie przez okna włamują się złodzieje, którzy liczą na łatwy i szybki łup. Zwykłe okna można bowiem wyważyć, albo na przykład wybić w nich szyby.


Sprawdź atest
Kupując okna antywłamaniowe nie wystarczy tylko to, że sprzedawca zapewni nas o ich specjalnej konstrukcji. Najważniejszy jest bowiem specjalny atest. Jeżeli już decydujesz się więc na okna antywłamaniowe to sprawdź, czy posiadają one odpowiednie świadectwo klasyfikacji – każde profile okienne antywłamaniowe muszą taki mieć. Świadectwo takie określa absolutnie całe okno, nie zaś jego poszczególne elementy. Chodzi więc tutaj o rodzaj ram i szyb zastosowanych w konstrukcji, rodzaj okuć, sposób umocowania szyb w oknie, montaż okna w murze obiektu. Jeżeli okno nie posiada świadectwa klasyfikacji to uznaje się je za wyrób bezklasowy – a to z kolei znaczy, że nie jest odporne na włamania.

Nie należy na pewno porównywać pojedynczych zabezpieczeń danego okna. Tutaj bowiem nawet sam rodzaj pakietu szybowego w konstrukcji okna nie ma większego znaczenia, jeżeli nie zastosuje się specjalnych listew przyszybowych. Okna przed wypchnięciem nie ochronią nawet bardzo mocne zawiasy w skrzydle, jeżeli profil okienny zamontowany zostanie tylko na piance montażowej. Jak widać, aby okno było faktycznie antywłamaniowe, każda jego część musi być odpowiednio zbudowana.

W okna przeciwwłamaniowe warto zainwestować, ale tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że wybrany przez nas system posiada odpowiednie certyfikaty oraz, że jest to system kompletny – o solidnej konstrukcji antywłamaniowej oraz z gwarancją stosownego montażu. Warto sprawdzić ofertę Solo, gdzie dostępne są różnorodne profile okienne, spośród których znaleźć można te idealne do swojego domu lub mieszkania. Są to okna solidne, które po odpowiednim montażu zagwarantują bezpieczeństwo mieszkańcom.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Ta maszyna baby-maxdrop jest naprawdę warta uwagi, ciekawy...
Zaciekawił mnie ten artykuł.
Sklep Italia Style ma świetną jakość stelaży.
Linea ma świetna jakość produktów do sprzątania.
Wybierając ogrodzenie naszego domu musimy rozważyć kilka...
Planuję kupić dla dziecka łóżko piętrowe z biurkiem,...
To prawda, że w salonie spędzamy najwięcej czasu, więc...
Możliwość rozłożenia sofy jest genialną opcją dla...