Najlepsze Porady Dom i OgródOkna dachowe z drewna

Okna dachowe z drewna

berlin-1571046-1920.jpg

W naszym kraju okna dachowe zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Powód dla którego ludzie decydują się na okna dachowe z drewna podyktowany jest faktem, że poddasza wykorzystywane są do celów mieszkaniowych. Poddasze często bywa miejscem pracy lub pokojem dla nastolatka.


Drewno i aluminium to dwa najczęściej wykorzystywane materiały przy tworzeniu okien dachowych. Okna dachowe mogą być również tworzone z tworzyw sztucznych i mają nazwę okna plastikowe. Okna dachowe mają za zadanie doświetlenia poddasza i biblioteczki w nim się znajdującej, co jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż w przypadku okna tradycyjnego. Przy wyborze okna warto wiedzieć jakiej długości ma być okno oraz jakie okna dachowe najlepiej wybrać.

 

Przy wyborze długości okna pod uwagę powinny być brane następujące zasady m.in.: w celu osiągnięcia jak najlepszego widoku w mieszkaniu na poddaszu optymalna wysokość górnej krawędzi okna dachowego powinna wynosić około 200 m. Kolejną zasadą jest to, że długość okna zależy od stopnia nachylenia dachu tzn., im kąt nachylenia jest mniejszy tym dłuższe powinno być okno.

Ze względu na jak najlepszą wygodę użytkowania najbardziej odpowiednie okna dachowe z drewna będą z dolnym systemem otwierania lub tez z podwójnym systemem otwierania. Drugi typ okien jest szczególnie polecany do dachów o niskim kącie nachylenia.

Dodaj komentarz


Najciekawsze wpisy

Przeczytaj również inne porady

Ostatnio komentowane porady

Smart Kid Belt to jest idealna rzecz na prezent. Sami w takiej...
Dostałem skierowanie na badanie USG od lekarza rodzinnego,...
Jak założyć lokal gastronomiczny, który ściągnie do nas...
Zaplanowanie i zorganizowanie dużego przyjęcia jest nie lada...
używam odkurzaczy zemer od lat ! super sie sprawdzają i sa...
Dla każdego z nas sen jest bardzo ważny, w łóżku...
Potrzebujesz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą,...